YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzün popüler mesleği haline gelen YouTuberlık hem yüksek gelir miktarı, hem de eğlenceli şekilde para kazanılması gibi sebeplerden dolayı dünya genelinde en fazla tercih edilen meslek haline gelmiştir.

EKONOMİ 14.07.2020, 22:47 14.07.2020, 23:08 SEO Uzmanı
YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Yediden yetmişe herkesin potansiyel müşteri olduğu Youtube çok geniş bir konu yelpazesinde devasa bir video içeriğine sahiptir. Eğitici, öğretici, sorgulayıcı, eğlenceli, düşündürücü videoların yanı sıra çocuklara, gençlere, orta yaş grubuna ve yüksek yaş grubuna hitap eden, çeşitli konularda videoların sitede yer alıyor olması dünya genelinde en fazla ziyaret edilen site haline gelmesini sağlamıştır. Youtube yöneticilerinin radikal bir şekilde almış oldukları bir kararla her üye kendi adına bir kanal açabiliyor, paylaştıkları videolar ile gelir elde edebiliyorlar. Paylaşılan videoların görüntülenme sayısı, izlenme süresi tıklanma sayısına göre popüler kanallar haline gelerek gelir elde edebilecekleri sisteme geçmeleri bu alanda Youtube sitesinin dünya çapında en fazla takip edilen ve en fazla izlenen internet sitesi olmasını sağlamıştır.

YouTube para kazanma özelliğini aktifleştirme şartları:

  • Kanalınız son 1 yıl içerisinde en az 4000 saatlik izlenme süresine sahip olması 
  • En az 1000 aboneye sahip olmalısınız
  • YouTube para kazanma politikalarının hepsine uymak
  • Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmak

Sonrasında YouTube İş Ortağı Programı’na başvurarak işlemi başlatabilirsiniz. Ürettiğiniz içerikler Youtube topluluk Kuralları’na uygun olursa YouTube’dan para kazanmaya başlaya bilirsiniz.. Bu şartları yerine getirmenin en kolay yolu ise kaliteli ve faydalı içerikler üretmekten geçiyor. Buraya tıklayarak daha detaylı içeriğe ulaşabilirsiniz. 

Youtube İçerikleri

İlgi çekici, eğlendirici, öğretici içerikler ile daha fazla abone sayısına sahip olabilir, izlenme sürenizi artırarak hem kanalınızın hitini artırabilir hem de videolar üzerinde elde edeceğiniz kazanç miktarını artırabilirsiniz. Youtube üzerinde video izleyebileceğiniz gibi aynı zamanda dinlemek istediğiniz şarkıları, albümleri mp3 formatına çevirerek indirebilirsiniz. Günümüzde müzik dünyasının kalbi haline gelmiş olan youtube müzik yapımcıları ve sanatçıların sevenlerine ulaştığı bir alan haline gelmiştir. Profesyonel olarak müzik paylaşımlarının yapıldığı, reklamlar aracılığı ile youtube ziyaretçilerine müzik paylaşımlarının yapıldığı bir site olarak da kullanılan youtube bir yandan da kurumsa paylaşımların yapıldığı bir site olma özelliğine sahiptir.

 Eğitici Videolar

Alanında uzman olan kişilerin sahip olduğu youtube kanalları takip etiğinizde nasıl yapılır, pratik bilgiler gibi eğitici içeriklere erişebilir, çocuklarınızın ders çalışması için ihtiyaç duyacağınız eğitici ve öğretici videolara da ulaşabilirsiniz. Dünya genelinde milyonlarca üye ve ziyaretçi sayısına sahip olması sizlerin de global birer ziyaretçi olmanızı sağlıyor ve size global içeriklere bir tık ile ulaşma imkanı sağlıyor.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu