SED yardımı ödemeleri yatırıldı

SED ödemelerine ilişkin açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon TL yatırdık" dedi.

EKONOMİ 16.11.2023, 13:22 17.11.2023, 09:27 Şeyda Gül
SED yardımı ödemeleri yatırıldı

Her ay belirli tarihlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yatırılan ve çocukların geleceği için destek olması amaçlanan Sosyal ve Ekonomik Destek yardımı ödemeleri, Kasım ayında da hesaplara aktarıldı. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay düzenli olarak ödenen SED yardımı ödemelerine ilişkin açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, hesaplara yatırıldığını belirtti. Bakan Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için bu ay ödemeleri yaptıklarını duyurdu.

582 milyon lira yatırıldı

Bakan Göktaş, aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukların ailelerinin yanında geleceğe hazırlanmasına önem verdiklerini vurguladı. Çocukların ekonomik gerekçeler nedeniyle ailelerinden kopmamasını amaçladıklarını bildiren Bakan Göktaş, kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonu anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. SED ödemesiyle aileleri yalnız bırakmadıklarının altını çizen Bakan Göktaş, SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşıladıklarını dile getirdi. Bakan Göktaş, “Bu doğrultuda, SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon lira yatırdık” dedi.

Yorumlar (0)