Aydın Doğan banka kuruyor!

Eski medya patronu Aydın Doğan tarafından kurulan ve onursal başkanlığını yürüttüğü Doğan Holding'in kendi bankasını kuracağı söyleniyor.

Aydın Doğan banka kuruyor!

Bloomberg'in haberine göre, milyarder Aydın Doğan, 14 yıl önce çıktığı bankacılık sektöründen sonra, şimdi yatırım bankacılığına girmeyi planlıyor.


İddiaya göre, Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., ya mevcut bir yatırım bankasını satın alacak ya da yeni birini kurmak için lisans başvurusunda bulunacak. Konuyla ilgili şirketten henüz resmî bir açıklama gelmedi.


Doğan Holding, Türkiye'deki enerji, medya, sanayi, ticaret, sigorta ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren en büyük holdinglerden biri. Doğan Holding, hâlihazırda holdingin en büyük hissedarı olan Aydın Doğan tarafından kuruldu. Şirket, şu anda Aydın Doğan'ın kızı Begümhan Doğan Faralyalı tarafından yönetiliyor.


Doğan Holding grubu, 1994 yılında satın aldığı Dışbank'ı, 2005'te Hollanda kökenli banka devi Fortis'e satmıştı.

İrem Çorum

İrem Çorum, 1995 İzmir doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra ODTÜ İktisat bölümünü bitirmiştir. Habernediyor ekibinde ekonomi haberleri yazmaktadır ve ODTÜ İktisat bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER