2020'de altına yatırım yapan kazanacak

2019 yılında altına yatırım yapan kazanmıştı. Her dönem güvenli liman olarak görülen altın, bu yıl da kazandıracak.

EKONOMİ 04.01.2020, 10:52
2020'de altına yatırım yapan kazanacak

Geride bıraktığımız 2019 senesinde altında yatırım yapanların kazandığı bir sene olmasının ardından yatırım yapmayı düşünenlerin gözü 2020 yılında da güvenli liman olarak adlandırılan altın yatırımında olacak.

2019 senesinde altına yatırım yapanlar dövize yatırım yapanlardan daha fazla kazanmasının ardından ekonomistelr 2020 yılında da altına yatırım yapanların kazanacağını söyledi. Nevşehir’de döviz ve sarraf olarak hizmet veren Nurullah Uzer, yatırım yapacaklara çağrıda bulunarak 2020 yılında da altına yatırım yapanların kazanacağını belirtti. Nurullah Uzer, “2019 yılında altına yatırım dövize yatırım yapan ile daha fazla kazanç elde etti. 2020 yılında da yine bölgemizdeki stratejik gelişmelere bağlı olarak ve dünya genelindeki konjektörlere bağlı olarak altının dövize oranla daha fazla kazandıracağını tahmin etmekteyiz. O yüzden yatırımcılara altına yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşlar zaman zaman yaşanan düşüşlerde paniğe kapılmasın”

Nurullah Uzer altının ani düşüşlerde yatırımcıların gözünü korkutmaması gerektiğini belirterek, “Tabi bu aşırı yükselişlerden sonra altında belki belli bir düşüş yaşanabilir. Bu aşırı düşüş ve yükselişlerde çok fazla paniğe kapılmadan biraz daha sakin hareket edip ilk düşüşlerde fırsat bilip altına yatırım yapanların 2020 yılında yatırımcıların yüzünü güldüreceğini tahmin ediyoruz” dedi.

“Altın kazandırmayı sürdürecek”

Nurullah Uzer 2020 senesinde yatırım yapacaklara da "altına yatırım yapın" tavsiyesinde bulundu. Nurullah Uzer, “2020 yılında da altına yatırım yapmak daha mantıklı görünüyor. Yani insanların kafası karışmasın. Altın yatırım açısından daha güvenli bir liman. Her daim kendini koruyan bir yatırım aracıdır. 2020 senesinde yatırımcılara altına yatırım yapmalarını önemle tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
kapalı