LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran’da yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınava yönelik yayımlanan son örnek soru kitapçığında, sözel testte 25, sayısal testte 20 olmak üzere 45 soruya yer verildi.

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 1 Haziran’da gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava ilişkin son örnek soru kitapçığı yayımlandı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 1 Haziran’da gerçekleştirilecek merkezi sınava ilişkin sekizinci örnek soru kitapçığında sözel testte 25, sayısal testte 20 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.

Genel Müdürlük, öğrencilere yardımcı olmak için 2018 Ekim ayından itibaren her ay örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Okullar, öğrenciler ve velilerin memnun olduğu belirtilen bu uygulama, son soru kitapçığının yayımlanmasının ardından bu eğitim-öğretim yılı için tamamlandı.

Örnek soru kitapçığına, “//odsgm.meb.gov.tr/” internet sitesinden erişilebiliyor.

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER