LGS açık havada mı yapılacak! Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı programda LGS açık havada yapılacak mı sorusuna, “Tabii ki de olabilir. Mümkünse zamanında eğer mümkün olmazsa en kısa zaman içerisinde bu sınavı yapmak istiyoruz. Farklı uygulamalara da açığız.” dedi.

EĞİTİM 23.04.2020, 18:38 23.04.2020, 18:58 Hanife
LGS açık havada mı yapılacak! Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı programda ilerleyen zamanlarda eğitime ev sınavlara yönelik neler yapılacağına dair merak edilen soruları yanıtladı.

İşte Bakan Selçuk'un konuşmasından satır başları:

Okullar ne zaman açılacak?

Bu sorunun birçok kez sorulduğunu ve gerekirse bin kere yanıtlayacaklarını belirten Bakan Selçuk, “Biz istiyoruz ki bir an önce okullar açılsın. Çocuklarımız öğretmenlerine kavuşsunlar. Türkiye'deki ve dünyadaki gidişatı takip ediyoruz. Bir takım açıklamalar var bu açıklamaları da göze alarak bazı hazırlıklar yapıyoruz.” Dedi.

Telafi eğitimine yönelik farklı programlar

Telefi eğitimine yönelik aksilik olmaması adına birçok hazırlıklarının olduğunu ve hazırlamaya da devam ettiklerinin altını çizen Bakan Selçuk, “Okullar diyelim ki Mayıs'ta Haziran'da açıldı bir programımız var. Nasıl ve ne kadar bir süre de yapabiliriz diye hesaplamalar yaptık. Bu aylarda imkanımız olursa telafiye başlayacağız. Olmazsa başka ayrı bir programda düzenledik. Uzaktan eğitimin daha sonraki dönem eğitimini de içerecek şekilde çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Peki karneler nasıl düzenlenecek?

Bakan Selçuk karne sorununa yönelik, “Birinci dönem notlarının ele alındığı bir süreç olacak. Önümüzdeki süreçte telafi eğitimi ne zaman olacağı şeklinde bazı somut açıklamalarını yapma dönemine de gelmiş bulunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

LGS açık havada mı yapılacak?

Bakan Selçuk, katıldığı programdaki sunucunun LGS ile ilgili, "Güney Kore'deki gibi statlarda ya da açık havada sınav olma gibi durum olabilir mi?" sorusuna şu şekilde cevap verdi;

“Tabii ki de olabilir. Mümkünse zamanında eğer mümkün olmazsa en kısa zaman içerisinde bu sınavı yapmak istiyoruz. Online olmamak şartıyla öncelik sağlık olarak belli düzenlemelerle bu sınavı yapabiliriz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız da yaptık. Bunun değerlendirilmesi yapılır. Farklı uygulamalara da açığız.”

Yorumlar (0)
24
açık