Kanada liderinden ramazan mesajı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, bir mesaj yayımlayarak Müslüman aleminin ramazan ayını kutladı.

DÜNYA 24.04.2020, 09:28
Kanada liderinden ramazan mesajı

Başbakan Trudeau, "Esselamü Aleyküm" diye başladığı mesajını, "Ramazan Mübarek" şeklinde bitirdi.

Sosyal medya hesaplarından paylaştığı mesajında, bu seneki ramazan ayının, Covid-19 salgını nedeniyle diğerlerinden farklı olacağını söyleyen Trudeau, şöyle mesajlar verdi:

"Geleneksel olarak Ramazan, topluca bir araya gelme zamanıdır. Aileler ve arkadaşlar, Ramazan'ı, bir araya gelerek, gün boyunca oruç tutarak ve günlerini iftarla bitirerek yaşarlar. Bu yıl Ramazan, küresel Covid-19 salgınıyla savaşmaya devam ederken farklı olacak. Evde kalarak, halk sağlığı uzmanlarının tavsiyelerini izleyerek topluluklarımızı korumak için çalışacağız.

Bu kriz sırasında İslam'ın kalbindeki merhamet, minnettarlık ve cömertlik gibi değerler, her zamankinden daha fazla yankılanıyor. Sadaka ve manevi tefekkür zamanı olan Ramazan, bize başkalarının ihtiyaçlarını kendimizinkinden öne koymamızı ve bu değerleri günlük yaşamlarımızda uygulamamızı hatırlatır. Müslüman Kanadalıların ülkemize her gün yaptıkları değerli katkılar için şükranlarımı sunuyorum. Ailemiz adına eşim Sophie ve ben, herkese kutsanmış ve huzurlu bir Ramazan diliyoruz. Hayırlı Ramazanlar."

Yorumlar (0)
24
açık