İngiltere Başbakanı Boris Johnson gözlem altında kalacak

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yakalandıktan 10 gün sonra hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın bir süre daha gözlem altında kalacağı ve bu sırada görevini sürdüreceği açıklandı.

DÜNYA 06.04.2020, 16:44 06.04.2020, 16:55
İngiltere Başbakanı Boris Johnson gözlem altında kalacak

Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, devam eden koronavirüs semptomları sebebiyle dün akşam saatlerinde hastaneye kaldırılan Başbakan Boris Johnson'ın moralinin yerinde olduğu bildirildi.

Johnson'ın hastanede rahat bir gece geçirdiği ve bir süre daha gözlem altında kalacağı belirtilirken, Başbakan'ın bu sırada görevine devam edeceği açıklandı.

Başbakanlık, Johnson'ın hastaneye ambulansla değil özel otomobille gittiğini ve durumunun acil olmadığını da açıkladı.

"Rutin testler için hastaneye gittim"

55 yaşındaki Johnson da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Dün gece, doktorumun tavsiyesi üzerine, hala koronavirüs semptomları göstermem nedeniyle bazı rutin testler için hastaneye gittim. Bu virüsle mücadele etmek ve herkesi güvende tutmak için çalışırken, moralim yerinde ve ekibimle de iletişim halindeyim." açıklamasında bulundu.

Oksijen tedavisi uygulandığı iddia edildi

İngiliz basını ise Londra'daki St Thomas Hastanesine kaldırılan Johnson'a oksijen tedavisi uygulandığını, Johnson'da öksürük ve ateş görüldüğü ve ne zaman taburcu edileceğinin bilinmediği yazıldı.

Görüntüsü dikkat çekmişti

Ateş ve öksürük belirtileri gösteren Johnson'ın 27 Mart'ta yapılan testi pozitif çıkmıştı.

O tarihten beri kendini izole eden Başbakan Johnson, 3 Nisan'da yayımladığı videoda, "Hala ateşim var ve bu nedenle hükümetin tavsiyesi uyarınca, bu belirti gidene kadar kendimi tecrit etmeyi sürdürmem gerekiyor." ifadelerini kullanmış, 2 Nisan akşamı sağlık çalışanlarını alkışlaması sırasında çekilen görüntüsünde hastalığın üzerinde yol açtığı etki dikkat çekmişti.

Yorumlar (0)
21
kapalı