Boşnak liderden harekata destek!

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Sefik Dzaferovic, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.

DÜNYA 11.10.2019, 20:57
Boşnak liderden harekata destek!

Sefik Dzaferovic, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Türkiye'nin askeri güç kullanmayı tercih etmesinde derin gerekçeleri olduğuna inanıyorum." açıklamasını yaptı.

Boşnak lider, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkinde değerlendirmeler yaptı.

Türkiye'nin askeri güç kullanmayı tercih etmesinde derin gerekçeleri olduğuna inandığını belirten Dzaferovic, "Bu gerekçelerin Türkiye'nin istikrarı ve güvenliği, teröre karşı mücadelesi ve Türkiye'den Suriye'ye mültecilerin geri dönmesiyle ilgili olduklarını inanıyorum." dedi.

Dzaferovic, askeri güce başvurmadan önce Türkiye'nin sorunu çözmek adına tüm diğer mekanizmalara başvurduğunu hatırlattı.

"Sivillerin korunacağına inanıyorum"

Dzaferovic, "Kullanılacak gücün tehdit derecesine orantılı olacağına ve sivillerin korunacağına inanıyorum. Dünyanın bu coğrafyasında nihayetinde barışın tesis edilmesini, mültecilerin kendi evlerine dönmesini ve tüm bölgenin rahatça yaşamasını diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)
24
açık