Yaşlılar için yeni ekmek!

İstanbul'da yaşlılar için "Altın Bahar" isimli ekmek üretildi. Kuru domatesli ve kuş üzümlü olarak 2 çeşit üretilen ekmekler, kaç liradan satılacak? Detaylar haberde...

YAŞAM 08.10.2019, 21:17
Yaşlılar için yeni ekmek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı tanıtım töreni Ataşehir Kayışdağı’ndaki Darülaceze’de gerçekleştirildi.

Vitamin yönünden zengin

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Bülent Saka, "Altın Bahar" yaşlı ekmeği fikrinin, İ.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahaüddin Çolakoğlu ile birlikte İstanbul Halk Ekmek Fabrikası’na yaptıkları ziyarette filizlendğini anlattı.

Prof. Saka, "Bir Halk Ekmek ürünü olan ’Altın Çörek’ten yola çıktık. ’Altın Çörek’ doldurulmuş bir ürün. Bu ürünü, yaşlıların ihtiyaçlarına göre şekillendirdik. Dünyada ekmek yemeyen bir coğrafya yok. Amacımız ekmek yedirmek değil. Yeteri miktarda yedirip, gerekli vitaminleri almalarını sağlamak. Halk Ekmek’in inanılmaz dinamik yapısıyla bu ekmek ortaya çıktı. Yaşlı bir vatandaşın bu ekmekten günde 2 adet yemesi, kendisine gerekli kaliteli proteini, kalsiyumu, lifleri, B12 vitaminini ve beyin sağlığı için zerdeçalı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Ekmeğin fiyatı ne kadar?

İmamoğlu ise "İşin içine uzmanlar, bilim adamları girince, kuru ekmeğin içine çok farklı değerdeki birtakım şeyleri katınca, çok daha verimli sağlıklı hale gelebiliyor." dedi.

"Altın Bahar" adlı ekmek 1,5 liradan satılacak.

Yorumlar (0)
27
açık