Yargıtay'dan kampanyaya destek

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, üye, hakim ve savcıların en az 1000, kurum personelinin ise en az 100 lira yardımda bulunmalarını istedi.

YAŞAM 01.04.2020, 11:07
Yargıtay'dan kampanyaya destek

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" mottosuyla başlatılan "Millî Dayanışma Kampanyası" için tüm Yargıtay personelinden destek ricasında bulundu.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca imzasıyla yapılan duyuruda, insanlığın karşı karşıya kaldığı Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınının yol açtığı krizin üstesinden gelebilmek ve yeni tip koronavirüs ile mücadeleden en az hasarla çıkmak, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmayı güçlendirmek için başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasına Yargıtay olarak kurumsal mahiyette katılmaya karar verildiği kaydedildi.

Karar gereği Yargıtay Başkanlığı adına bir hesap numarası açıldığı belirtilen duyuru şöyle:

"İlgili kampanya gönüllülük esaslı olmak üzere toplanacak, toplu miktar süre sonunda kampanya hesabına aktarılacaktır. Sayın Başkanlarımız, üyelerimiz, onursal başkan ve üyelerimiz, Yargıtay Cumhuriyet savcılarımız ve tetkik hakimlerimiz için alt sınırı 1000 liradan, personelimiz için 100 liradan az olmamak üzere, ilan edilen hesap numarasına 20 Nisan 2020 tarihine kadar yardımda bulunulması hususu saygıyla duyurulur." 

Mehmet Akarca imzalı duyuruda, Vakıfbank Yargıtay Şubesinde açılan hesaba yapılacak bağışlar için hesap ve IBAN numarası da açıklamaya eklendi.

Yorumlar (0)
16
açık