Vedat Şahin'in öldürülmesi davasında karar çıktı

Nişantaşı'nda, Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile şoförü Ferdi Topal'ın öldürüldüğü saldırıya ilişkin davada karar verildi.

YAŞAM 05.07.2019, 19:07 05.07.2019, 19:31 Hakan Öksüz
Vedat Şahin'in öldürülmesi davasında karar çıktı

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, 4 tutuklu sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapan sanıklar, tahliye ve beraatlerini talep etti. Sanıkların avukatları da beraat ve tahliye talebinde bulunurken, bazı sanık avukatları müvekkilleri hakkındaki davanın ayrılmasını talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanıklar Hurşit Aydın, Nesim Denizci ve Özkan Korkut'u, maktuller Vedat Şahin ile Ferdi Topal'a karşı "tasarlayarak ve kan gütme saikiyle kasten öldürme" suçundan ikişer kez müebbet hapis cezası verdi.

Heyet, bu sanıkları ayrıca Evren Aydın'a karşı, "tasarlayarak ve kan gütme saikiyle kasten öldürmeye teşebbüs" ve "örgüt üyeliği" suçlarından ayrı ayrı 12 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme heyeti, sanıklar Yaşar Sarar, Mert Genç ve Hasan Erdem'in, maktuller Vedat Şahin ve Ferdi Topal'a karşı "tasarlayarak ve kan gütme saikiyle kasten öldürmeye yardım" ve Evren Aydın'a karşı "tasarlayarak ve kan gütme saikiyle kasten öldürmeye teşebbüse yardım" ile "örgüt üyeliği" suçlarından toplamda 31 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırılmalarını kararlaştırdı.

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile iki koruması 24 Aralık 2014'te Nişantaşı'nda araçlarında uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramış, Vedat Şahin ve Ferdi Topal ölürken, Evren Aydın yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
14°
kapalı