Mayıs ayında kar mı yağar demeyin! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre bugün hava durumu nasıl olacak? Ayrıntılar haberimizde...

YAŞAM 24.05.2020, 09:44
Mayıs ayında kar mı yağar demeyin! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu tahminlerine göre; Türkiye'nin doğu kesimleri ile akşam saatlerinden sonra kuzeybatısı parçalı ve çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Kahramanmaraş,  Osmaniye, Sivas, Hatay, Samsun,  Sinop, Tokat, Ordu çevreleri ve Amasya'nın doğu ilçeleri ile gece saatlerinde Marmara'nın kuzey ve batısının yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalması, diğer yerlerde önemli bir değişiklik yaşanmaması bekleniyor.

Kuvvetli yağış için uyarı!

Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Şırnak,  Hakkâri, Muş, Bitlis, Elazığ, Bingöl ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörüldüğünden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi) vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. 

Kuvvetli rüzgâr için uyarı!

Rüzgârın, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde kuzeyli yönlerden; Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/sa.) şeklinde esmesi beklendiğinden ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Kuvvetli kar yağışı için uyarı!

Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin şehirlerinin rakımı 1500 metre üzeri yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (don olayı, buzlanma ve ulaşımda aksamalar gibi) vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları bekleniyor.

İSTANBUL, 20°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

İZMİR, 26°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA, 19°C

Az bulutlu

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu