Marmara ve Ege'ye sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre yurt genelinde beklenen kuvvetli yağış bugün Edirne ve Çanakkale'de kendini gösterdi. Akşam saatlerinde İstanbul'da şiddetli yağış var.

YAŞAM 04.10.2019, 10:36 04.10.2019, 17:51
Marmara ve Ege'ye sağanak uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Cuma (bugün) öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın batı ilçeleri ile zamanla Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz'in batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Akşam saatlerinden itibaren yağışların Kırklareli, Edirne, Tekirdağ'ın batı ilçeleri ile gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul gök gürüntülü sağanağa teslim

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bugün İstanbul'da hava durumu, gün içerisinde az bulutlu ve açık hava seyderken akşam saatlerinde parçalı ve bulutlu bir hava İstanbul'u etkisi altına alacak. Gece itibari ile sağanak ve gök gürültülü bir hava İstanbulluları bekliyor.

İstanbul'da 5 günlük hava tahmini

5 günlük değerlendirme yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak ancak hava yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Verilere göre rüzgârın genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği öngörülüyor.

Bazı illerde tahmin edilen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şu şekilde:

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

İstanbul: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerindeitibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

İzmir: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. 29

Adana: Parçalı ve az bulutlu 32

Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Batı kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 28

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 25

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 22

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 33

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur