Kara yollarında durum

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları yapılan kesimlerinde dikkatli seyredilmesi, yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması isteniyor.

YAŞAM 05.05.2020, 09:49
Kara yollarında durum

KGM'nin (Karayolları Genel Müdürlüğü) yol durumu bülteninde yer alan bilgilere göre, TEM Otoyolu'nun Gebze OSB-Gebze kavşakları 42-44. kilometrelerindeki üst geçit çalışmaları sebebiyle her iki yönde sol şeritler trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım her iki yönde 2'şer şeritten sürdürülüyor.

TEM Otoyolu'nun Basın Ekspres yolu Mahmutbey Kavşağı'ndan Çobançeşme Kavşağı'na gidiş istikametinde üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu yüzden yol, 21.00-06.00 saatlerinde trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergahlara yönlendiriliyor.

Horasan-Karakurt-Sarıkamış yolunun Karakurt mevkisinde yapımı tamamlanan Karakurt Barajı'nın su tutmaya başlaması sebebiyle ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolu'nun Pozantı-Konya kavşaklarında Ankara-Niğde Otoyolu'na bağlantı kavşağı yapım çalışmaları dolayısıyla İstanbul istikameti ulaşıma kapatıldı. Bu kesimde trafik akışı, Samsun istikametinden iki yönlü ve kontrollü devam ediyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Bursa Çevre Yolu Batı-Karacabey kavşakları 35. kilometresindeki yapım çalışması sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor. 

Çanakkale-Lapseki yolunun 23-26. kilometrelerindeki otoyol üst geçit çalışmaları sebebiyle ulaşıma her iki yönde servis yolundan izin veriliyor.

Manisa-İzmir yolunun 17-18. kilometrelerindeki Sabuncubeli Tüneli'nin bir şeridi Manisa istikametinde istinat duvarı yapım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kapatıldı.

Nurdağı-Gaziantep yolunun 1-2. kilometrelerindeki heyelan sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Arhavi-Hopa-Sarp yolunun 23. kilometresindeki Kopmuş Tüneli mevkisindeki heyelan sebebiyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Korkuteli-Antalya yolunun 26. kilometresindeki heyelan ıslah çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu