Hamsinin kilogram fiyatı 20 liraya düştü 

Hamsi sezonu resmen başladı! Bol bol tutulan hamsinin kilogram fiyatı 20 liraya düştü. Balık pazarlarında en fazla hamsiler kazandırmaya başladı. 

TARIM 13.09.2021, 13:13 14.09.2021, 09:34
Hamsinin kilogram fiyatı 20 liraya düştü 

“Denizlerin kuru fasulyesi” olarak nitelendirilen hamsiler, balıkçıların yüzünü güldürmeye başladı. 1 Eylül’de başlayan sezon başında kilogramı ortalama 40 liradan satılan hamsi, bolluk sebebiyle 20 liraya kadar düştü. Hamsi bolluğu tezgahları şenlendirirken hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürdü. Hamsi ile birlikte istavrit ve palamut bolluğu başladı 

Balıkçı Yasem Eren, avlanma sezonunun bereketlenmeye başlamasını şu cümlelerle ifade etti: “Denize açılan balıkçılar bol bol hamsi yakaladı. Havaların güzel olmasıyla balık da bol bol çıkmaya başladı. 3 gün önce 40 lira olan hamsinin kilosu 20 liraya düştü. İğneada’da da bolca balık çıkıyor. Hamsinin bol olmasından hem vatandaşlar hem de biz memnunuz. Fiyatların daha da aşağıya düşmesini bekliyoruz. Bu güzel havayla birlikte hamsi başta olmak üzere palamut ve istavrit de bolca çıkmaya başladı.” 

Yorumlar (0)
16
açık