Rizespor’da flaş ayrılık

Çaykur Rizespor teknik direktörü Okan Buruk’un kişisel tercihleri nedeniyle kulüpten ayrıldığı duyuruldu. Rizespor’dan yapılan açıklamada “Okan Buruk hocamız ailevi koşulları gereği çok sevdiği Rize şehri ve Rizespor’a veda etmek zorunda kaldı.” denildi.

Rizespor’da flaş ayrılık

Çaykur Rizespor Kulübü’nün resmi sitesinden yapılan açıklamanın başlığı “Okan Hoca’dan zorunlu veda”oldu.

Rizespor resmi internet sitesinden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

“24 Eylül 2018 tarihinde başladığı Çaykur Rizespor Teknik Direktörlük görevinde yaklaşık 8 ay boyunca çok önemli başarılara imza atan Okan Buruk hocamız yeni sezonda aramızda olamayacağını tarafımıza büyük bir üzüntüyle iletmiş bulunmaktadır. Çaykur Rizespor ve Rize şehriyle büyük bir uyum içinde çalışan, görev yaptığı süre içerisinde gerek sportif gerekse sosyal açıdan önemli başarılara imza atan Okan Buruk hocamız ailevi koşulları gereği çok sevdiği Rize şehri ve Rizespor’a veda etmek zorunda kaldığını belirtirken oldukça üzgün olduğunu dile getirmeye özen göstermiştir. Belirli süredir devam eden görüşmelerin ardından sözlü olarak kararını bildiren Okan Buruk hocamız ayrıca duygu dolu cümleler kurarak aradaki bağın ne denli güçlü olduğunu göstermişti. Bir futbol takımının şehir ve taraftarla bütünleşmesinin en başarılı örneğine imza atan Okan Buruk hocamıza teşekkür ediyoruz. Yolun açık olsun güzel insan."

Okan Buruk’un Rize Spor karnesinde, 9 galibiyet, 11 beraberlik ve 8 yenilgiyle 38 puan bulunuyor. Buruk Rizespor’da 24 Eylül 2018'de göreve başlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER