Kaptan sahalardan uzak kalacak

İtalyan ekibi Udinese ile dün oynanan hazırlık maçının ardından ayağında ağrı hisseden kaptan Burak Yılmaz, bu sabah sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

SPOR 03.08.2019, 15:53 03.08.2019, 16:04
Kaptan sahalardan uzak kalacak

Beşiktaş'ın Avusturya kampındaki 3. hazırlık maçında İtalya Serie A ekiplerinden Udinese ile oynanan mücadelenin ardından kaptan Burak Yılmaz'ın sağ ayağında ağrıları arttı.

Bu sabah Salzburg'da hastaneye götürülen golcü futbolcunun ayak tarak kemiğinde küçük bir çatlak olduğu bildirildi.

Beşiktaş'ın yıldız golcüsü Burak Yılmaz'ın en az bir ay sahalardan uzak kalacağı kaydedildi. 

Siyah-beyazlı kulüp, sakatlıkları bulunan Gökhan Gönül, Gary Medel ve Burak Yılmaz'ın son durumlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Futbol Takımımızın Udinese ile dün oynadığı hazırlık maçının ikinci yarısında sağ ayak dış kısmına darbe alan ve oyundan çıkan futbolcumuz Burak Yılmaz'ın yapılan muayene ve çekilen film sonucuna göre 5. ayak (metatars) tarak kemiğinde küçük bir çatlak oluştuğu görülmüş, oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır. Siyah-beyazlılarımızın Udinese ile oynadığı hazırlık maçının ilk yarısının sonlarına doğru ayağı çime takılan ve kasık bölgesinde zorlanma hisseden Gary Medel'in tedavisine başlanmıştır. Gerekli görülmesi halinde 5 Ağustos Pazartesi günü MR çekilecektir. Ekibimizin A. Larisas ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanan futbolcumuz Gökhan Gönül'ün el 4. tarak (metakarp) kemiğinde kırık tespit edilmiştir. Oyuncumuz 5 Ağustos Pazartesi günü ameliyat edilecektir. Gökhan Gönül, ameliyat sonrası koruyucu özel bir alçı ile takımla birlikte çalışmalara devam edecektir."

Yorumlar (0)
30
açık