Fırat Arslan, kimsesiz çocuklar için ringe çıkacak!

Dünya şampiyonu Türk boksçu Fırat Arslan, Almanya’da cumartesi günü kimsesiz çocuklar yararına düzenlenecek dostluk maçında ringde yerini alacak.

SPOR 17.10.2019, 14:55
Fırat Arslan, kimsesiz çocuklar için ringe çıkacak!

Kimsesiz çocuklar için düzenlenecek olan boks gecesinde dünya şampiyonu Fırat Arslan yeniden ringde boy gösterecek. Porsche eski yöneticilerinden ve eski sporcu Uwe Hück, her yıl organize ettiği ‘Charty Boxing’ isimli yardım gecesinde Fırat Arslan ile ringe çıkma kararı verdi. Arslan’ın hayırsever bir sporcu olduğunu belirten Hück, "Ne zaman hayır için bir organizasyon yapsam yanımızda olduğunu bildiğimiz için Fırat Arslan ile seve seve bu tür işlerin içerisine girebiliyorum. Hedefimiz elimizden geldiğince yardıma ihtiyacı olan insanlara destek olmaktır" şeklinde bir açıklama yaptı.

"Gelmiş geçmiş en yaşlı dünya şampiyonu olarak tarihe geçeceğim"

Fırat Arslan böyle bir yardım için her zaman ringe çıkacağını vurgulayarak, "Yardıma muhtaç olan herkes için elimden geldiğince kapım açıktır. Böylesi güzel bir amaç için dövüşmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Gecenin tüm gelirleri yardıma muhtaç çocuklara bağışlanacaktır. Önümüzdeki yılın şubat ayında da dev bir karşılaşmaya çıkmak için görüşmelerimizin son aşamasına geldik. Boks dünyasındaki tüm zamanların ve tüm sıkletlerin rekorunu kırmak için büyük bir mücadele veriyoruz. Bu bağlamda dünyanın en iyi promotörlerinden Erol Ceylan, bana tam destek veriyor. Güney Afrikalı dünya şampiyonu Kevin Lerena ile görüşmelerimizin son aşamasına geldik. Şayet bir aksilik olmazsa şubat ayında yaşadığım yer olan Almanya’nın Göppingen kentinde dünya şampiyonluk maçına çıkacağız. Şayet kazanırsam dünya tarihinde, tüm zamanların ve tüm sıkletlerin gelmiş geçmiş en yaşlı dünya şampiyonu olarak tarihe geçeceğim" dedi.

Yorumlar (0)
30
parçalı bulutlu