Fatih Terim'den başkana Arda Turan cevabı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Arda Turan ile ilgili yorumuna katılmadığını söyleyen teknik direktör Fatih Terim, "Galatasaray'a hizmet etmişse, altyapısından yetişmişse, ben o cümleyi kurmaktan imtina ediyorum" dedi.

SPOR 05.01.2020, 19:29 13.01.2020, 12:22
Fatih Terim'den başkana Arda Turan cevabı!

Kulüp başkanı Mustafa Cengiz'in, "Arda, planlamamızda kesinlikle yok. Bundan sonra da olmayacak.” açıklamasına Fatih Terim'den cevap geldi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sarı-kırmızılı  Arda Turan ile ilgili değerlendirmesine katılmadığını söyledi.

"Ben o cümleyi kullanmazdım"

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde açıklamalar yapan Terim, Cengiz'in Arda Turan transferinin gündemde olmadığını açıklamasına ilişkin "Ben o cümleyi kullanmazdım. Gündem dışı diyorsunuz, ben onu kullanmam. Nedenine gelince de Galatasaray'a hizmet etmişse, altyapısından yetişmişse, giderken Galatasaray'a birçok para kazandırmışsa ben o cümleyi kurmaktan imtina ediyorum açıkçası." yorumunu yaptı.

"Arda 'ben Galatasaray'a geleyim' demedi"

Arda Turan'ın bugüne kadar Galatasaray'a geleyim diye bir dilekte bulunmadığını belirten Terim, "Sadece Arda’nın özelinde değil. Arda olmaz bir başkası olur. Başkanımız öyle takdir etmiş ama ben bu cümleyi kurmam. Galatasaray'a hizmet etmiş, açıkladığım vasıfları olan oyuncular için kurmam. Antalya maçından sonra açık yüreklilikle duygularımı ifade ettim. Orada da çok özenle seçtim düşüncelerimi. Aramızda bu kadar şey geçmesine rağmen ben ile Arda'nın, Fatih Terim-Arda Turan kişiliklerinin ayrı, futbolcu ile teknik direktör durumunun ayrı olduğunu ifade ettim. Aramızda bu kadar şey geçmesine rağmen ben Galatasaray'a hizmet etmiş hiçbir kişiye bu cümleyi kurmam. Bir tespit yapmam gerekiyor, Arda, Allah yukarıda bir defa 'ben Galatasaray'a geleyim', mukavele için veya başka imza için herhangi bir dilekte bulunmadı. Böyle bir isteği hiç olmadı. Ben de kimseye ne alın ne almayın dedim. Zaman her şeyin ilacıdır. Bu tespiti de yapmak lazım." ifadelerini kullandı.

Henry Onyekuru'nun sarı-kırmızılı takıma hücumda çeşitlilik kazandıracağını belirten Terim, "Sezon başı istemiştik. Alamadık veya vermediler diyelim. Şimdi bizle başladı. Atakta çeşitlilik, atak repertuarımızın genişlemesi adına Onyekuru bizim için önemli bir oyuncu." diye konuştu.

Mbaye Diagne konusu

Club Brugge'de kiralık olarak forma giyen Mbaye Diagne'nin sarı-kırmızılı takıma geri dönüp dönmeyeceği ile ilgili konuşan Terim şunları söyledi:

"Birçok haber yapılıyor. Açıkçası üzgünüm. Bu haberlerin bir kısmı içeriden çıkıyor. Araştırıyorum, bulursam da ne olacağını tahmin ediyorsunuz. Çünkü Galatasaray'ın aleyhine bu işler. Örnek vereyim, dün Onyekuru ile antrenman öncesi görüştük. Samimice söylüyorum 70 numara giyeceğini bilmiyordum. Benden evvel bilen var. Bazıları yalan, abartı, yanlış. Mesela biz Galatasaray'a geldiğimizde yüzde 55, 60'tı. Şimdi yüzde 80, 90 yanlış. Ama 10-15 var ki doğru. Bu da içeriden veriliyor. Ben numarasını bilmiyordum. Önemli olan şu; haberler Galatasaray'a zarar veriyor mu, vermiyor mu. Ben buna bakarım. Bazı şeyler Galatasaray'a zarar veriyor. Bize bakan muhabir bilmeyecek, başkaları bilecek, nasıl olacak bu iş. Ben, alanlara bir şey demiyorum. Hiçbir zaman da bir şey demedim, alanları tebrik ederim. Bu bir maharettir, meziyettir ama Galatasaray'a zarar ise itiraz ederim. Araştırıyoruz, bulacağım da inşallah. Bulduğum zaman da eğer gerekirse paylaşacağım. O yüzden Diagne mevzuundan hareketle şu ana kadar bir defa zaten biz dün kadro açıklandıktan sonra Diagne'nin kadroda olmadığını öğrendik. Galatasaray'ın yabancı sayısı, bulunduğu konum şu anda Galatasaray ile Brugge arasındaki mukaveledeki şartlar şu an öyle bir şey gerektirmiyor. İleride yani 2 Şubat son listeyi verme tarihimiz olduğuna göre bu tarihe kadar zamanımız var. Başka gelişmeler de olacak. Ümit ederim biz bundan sonra böyle Galatasaray'a zarar verecek özellikle transferde her şeyin gizli kalması gereken bir dönemde rakamsal olarak size zararının yanı sıra oyuncuyu alamama tehlikesi ile karşı karşıya olduğunuz bu rekabet döneminde bir başkasından önce haber vereceğim diye davranılması hiç hoş değil."

"Daha diri, daha beraber çalışmış bir takım olacağız"

Ligin ikinci yarısı öncesinde bir arada çalışmalarının bir avantaj olduğunu belirten Terim, "Galatasaray'da hep ikinci yarı farklı oldu. Benim en büyük güvenim şu, beraber çalışma imkanımız var. Avusturya'ya neredeyse genç takımla gittik. Onun acısını da çektik. Haftada 3 maç da oynamayacağız. Daha diri, daha beraber çalışmış her şeyi iyi anlamış bir takım olacağız. Yeni yılı kutlarken son maçımızdan sonra fazla da bir şey söyleyemedik ama baktığımızda Galatasaray'ın nasıl oynaması gerektiğinden bazı işaretler, örnekler gördük diyebilirim." dedi.

Mustafa Cengiz ne dedi?

Kulüp başkanı Mustafa Cengiz, "Hocamızla yaptığımız görüşmede, kesinlikle Arda Turan üzerine bir konuşmamız olmadı. Hoca da bizimle aynı görüşte. Arda, planlamamızda kesinlikle yok. Bundan sonra da olmayacak." demişti.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu