Avrupa Süper Ligi rüyası kısa sürdü

Avrupa Süper Ligi'ni kuran Avrupa'nın önde gelen kulüpleri, gelen yoğun tepkiler üzerine art arda geri adım atmaya başladı. Manchester United'ın başkanı istifa ederken, söz konusu lige katıldıklarını duyuran tüm İngiliz kulüpleri ligden çekildiklerini açıkladı.

SPOR 21.04.2021, 00:30 21.04.2021, 01:30 Koray
Avrupa Süper Ligi rüyası kısa sürdü

Avrupa futbolunda fırtınalı günler yaşanmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde İngiltere Premier Ligi'nden Tottenham, Manchester City, Manchester United ve Arsenal; İtalya Serie A'dan Inter, Juventus ve Milan; İspanya La Liga'dan Barcelona, Real Madrid ve Atletico Madrid, Avrupa Süper Ligi'nin kurulduğunu duyurmuştu. 

Tepkilere direnemediler

Futbol dünyasında deprem etkisi yapan açıklamanın ardından başta FIFA ve UEFA olmak üzere tepkiler çığ gibi büyüdü.

Gelen yoğun tepkiler üzerine kurucu kulüpler arasında da fikir ayrılıkları oluşmaya başladı.

Taraftar gruplarından da gelen protestolarının etkisi ile bahse konu 12 kulübün yöneticilerinin ligi iptal etmek için toplanacağı öğrenildi. 

United'da istifa

Söz konusu ligin kurucu ortaklarından Manchester United'da başkan Ed Woodward'ın görevinden ayrıldığı açıklandı. Avrupa Süper Ligi rüyasının kısa sürmesinin ardından, Woodward'ın istifa ettiği ve görevini bu yılın sonunda bırakacağı öğrenildi.

City resmen ayrıldı

Manchester City, Avrupa Süper Ligi'nden ayrılma işlemlerinin başlatıldığını açıkladı. Diğer İngiliz kulüpleri de kervana katıldı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal, Liverpool ve Tottenham da Avrupa Süper Ligi'nden çekildiğini duyurdu.

Yorumlar (0)
13
kapalı