DSÖ'den Türkiye açıklaması: Vaka sayıları dengeleniyor!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında gelinen son duruma ilişkin, "Türkiye'de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde genel eğilimde vaka sayıları azalmaya ya da dengeye oturmaya başladı. Genel olarak, Türkiye konusunda vaka sayılarının dengeye oturmasıyla birlikte temkinli bir iyimserlik içerisindeyiz." açıklamasını yaptı.

SAĞLIK 23.04.2020, 14:15 23.04.2020, 14:17
DSÖ'den Türkiye açıklaması: Vaka sayıları dengeleniyor!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında gelinen son duruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

DSÖ'nün Olay Yönetim Ekibi'nden Catherine Smallwood, "Şu anda Türkiye'de vaka sayısının 100 bine yaklaştığını görüyoruz ve geçen hafta içerisinde vaka artış oranı da yaklaşık yüzde 47 oldu. Yani, belli bir düzeyde artışların halen sürdüğünü görüyoruz. Ancak Türkiye'de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde genel eğilimde vaka sayıları azalmaya ya da dengeye oturmaya başladı. Genel olarak, Türkiye konusunda vaka sayılarının dengeye oturmasıyla birlikte temkinli bir iyimserlik içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de son durum ne?

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle şu ana kadar 2 bin 376 kişi hayatını kaybetti.

Tespit edilen vaka sayısı ise 98 bin 674 oldu.

İyileşen hasta sayısı ise 16 bin 477 olarak açıklandı. 

Yorumlar (0)
27
açık