Ankara'da Covid-19 alarmı!

Dün İran yolundan dönen uçaktaki yolcuların Ankara'ya getirilmesinin ardından başkent Ankara'da Covid-19 alarmı verildi. Ankara'da tüm metro ve Ankaray istasyonlarında "virüs" temizliği yapıldı.

SAĞLIK 26.02.2020, 09:28
Ankara'da Covid-19 alarmı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Covid-19) kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek için toplu ulaşım istasyonlarında dezenfeksiyon çalışması başlattı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Metro ve Ankaray'ın merkez istasyonu Kızılay'da gece yarısı çalışmalara başladı. Ekipler, istasyon giriş ve çıkışları ile iç ve dış mekanlarda detaylı dezenfeksiyon temizliği gerçekleştirdi.

Ankaralıların güvenli ve hijyenik bir ortamda seyahat etmelerini sağlamak amacıyla hummalı bir temizlik çalışması yürüten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, daha sonra viral enfeksiyon ve virüslere karşı dezenfekte işlemi yaptı.

Çalışmaları yerinde izleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, bütün dünyada üst solunum yolu enfeksiyonlarının gündemde olduğu bugünlerde halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon işlerini daha da artırdıklarını kaydetti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, bu kapsamda periyodik olarak yapılan genel temizlik işlemlerine dezenfeksiyon da ilave edildiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Halkımızın bu konuda içi rahat olsun. Biz günlük rutin temizlik işlemlerini bir üst seviyeye çıkardık, temizliği biraz daha detaylı yapıyoruz, dezenfeksiyonla bu temizlik işlemlerimizi kuvvetlendiriyoruz. Ankaray ve Metro istasyonlarının yanı sıra yolcu vagonları, teleferik hatları ve EGO otobüsleri ile halkın yoğun olarak kullandığı Ankara Şehirler Arası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ve Aile Yaşam Merkezlerinin de her gece düzenli olarak dezenfekte işlemleri yapacağız."

Yorumlar (0)
10
açık