Woody Allen: "Film setinde ölürüm"

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, "Emekli olmayacağım, büyük olasılık film setinde veya bir filmin montajı sırasında ölürüm" dedi.

MAGAZİN 09.07.2019, 20:29 Hakan Öksüz
Woody Allen: "Film setinde ölürüm"

ABD'li yönetmen, senarist ve oyuncu Woody Allen, emekli olmayacağını kaydederek, "Büyük olasılık film setinde veya bir filmin montajı sırasında ölürüm." dedi.

Sinema dünyasının önemli isimlerinden 83 yaşındaki Allen, yeni filminin çekimlerine başladığı İspanya'nın kuzeyindeki San Sebastian kentinde basın toplantısı yaptı.

"EMEKLİ OLMAYACAĞIM"

Kendisini durdurmayı, siyasi veya sosyal bir hareketin içinde bulunmayı düşünmediğini, mental olarak bu çatışmaların içinde de görmediğini kaydeden Allen, "Beni insan ilişkileri, halk, komedi ilgilendiriyor. Bu yüzden emekli olmayacağım, büyük olasılık film setinde veya bir filmin montajı sırasında ölürüm." diye konuştu.

"FİLM, ROMANTİK BİR KOMEDİ OLACAK"

Yazın, serin ve güzel bir yerde film çekmek istediğini, bu nedenle de San Sebastian'ı seçtiğini anlatan Allen, San Sebastian Film Festivali için birkaç kez bu kente geldiğini ve buraya özel bir sevgi duyduğunu belirtti.

Allen, henüz ismi belli olmayan ve şimdilik "Rifkin'in festivali" olarak adlandırılan filmine de değinerek, "Festival için ABD'den San Sebastian'a gelen kişilerle, onların evlilikleri, burada karşılaştıkları ve yaşamlarındaki komik anlarıyla ilgili romantik bir komedi." ifadelerine yer verdi.

San Sebastian ve çevresinde 6 hafta devam eden çekimler yapacak Allen'ın filminin başrolünde Gina Gershon, Elena Anaya ve Sergi Lopez oynuyor.

Yorumlar (0)
kapalı