It: Chapter Two (O: Bölüm 2) izle, Konusu, Oyuncuları, Fragmanı

2019 yapımı Amerikan doğaüstü korku filmi O: Bölüm 2 yani It: Chapter Two’nun konusu, oyuncuları, IMDB puanı ve fragmanı için detayları burada paylaştık…

KÜLTÜR-SANAT 13.01.2021, 13:19
It: Chapter Two (O: Bölüm 2) izle, Konusu, Oyuncuları, Fragmanı

Stephen King'in 1986 romanına dayanan O: Bölüm 2 yani It: Chapter Two, ilk filmden 3 yıl sonra yayınlandı. İlk filmdeki ekibin 27 yıl sonra bir araya gelişine dayanan filmin hikayesi, hız kesmeden devam etmiş oldu.

Filmin yapımcı kadrosu ise Barbara Muschietti, Dan Lin ve Roy Lee’den oluşuyor. Checco Varese tarafından görüntü yönetimi gerçekleşen film, Benjamin Wallfischtarafından müziklendirildi. Filmin kadrosunda  Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Isaiah Mustafa gibi yıldız isimler bulunuyor. 

Dünya prömiyeri 26 Ağustos 2019'da Los Angeles'ta yapılan O: Bölüm 2, ilk filmine kıyasla yaklaşık üç saatlik uzunluğu ve daha zayıf korkuları için bolca eleştiri aldı.

It: Chapter Two (O: Bölüm 2) konusu

2017’de yayınlanan serinin ilk filmi “O” yu da yöneten Andy Muschietti’nin ikinci filmde de yönetmen koltuğuna geçtiği seri filmin ikincisinde, palyaçonun geri dönüşüyle yirmi yedi yıl sonra ezikler kulübü bir araya geliyor.


Ezikler Kulübü üyeleri, yirmi yedi yıl önce aldıkları ağır yenilginin ardından ayrlımış ve hayatlarına ayrı devam etmektedirler. Üyelerin her biri başka bir yere savrulmuş, ancak Mike kasabada kalmıştır. Pennywise, Derry kasabasına geri döner. Kasabada yıllar önce olduğu gibi insanlar bir anda ortadan kaybolmaya başlar. Bunu fark eden Mike, eski arkadaşlarını kasabaya çağırmaya karar verir.


Pennywise’ın döndüğünü anlayan ekip, bir kez daha şeytani palyaço ile savaşmaya karar verirler. Geçen yılların ardından çok değişen arkadaşlar, birbirlerini yeniden tanımak zorundadır. Evlenen Bill ve sevgilisinden şiddet gören Beverly başta olmak üzere, tanıştıklarından bambaşka hayatlar yaşayan eski ezikler kulübü üyeleri , bu kez daha sağlam bir şekilde palyaçoyu yenmek zorundadır!

It: Chapter Two (O: Bölüm 2) oyuncu kadrosu    

Filmin baş karakteri, Ezikler kulübünün tek kadın üyesi ve zorbalığa uğrayan Beverly "Bev" Marsh karakterine, Jessica Chastain hayat veriyor. Kulübün eski lideri William "Bill" Denbrough karakterini ise James McAvoy canlandırıyor.


Richard "Richie" Tozier karakterini Bill Hader, Michael "Mike" Hanlon Isaiah Mustafa, Benjamin "Ben" Hanscom karakterini Jay Ryan, Stanley "Stan" Uris karakterini Andy Bean ve o yani  It / Pennywise the Dancing Clown / Bob Gray karakterini Bill Skarsgård canlandırıyor.

IMDB’de It: Chapter Two (O: Bölüm 2)

IMDB, It: Chapter Two filmine, 10 üzerinden 6,5  puan verdi.


Yaklaşık 79 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, 473,1milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etti.


Türkiye’de ise 8 hafta vizyonda kalan film, 6 Eylül 2019 tarihinde vizyona merhaba dedi. Filmin ülkemizdeki gişe rakamı ise 7.381.630 TL olarak açıklandı.

It: Chapter Two (O: Bölüm 2) izle

It: Chapter Two (O: Bölüm 2) Fragmanı

Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu