Bu hafta 9 film gösterime girecek!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film seyirciyle buluşacak.

KÜLTÜR-SANAT 27.02.2020, 16:09
Bu hafta 9 film gösterime girecek!

Leigh Whannell'in yönetmenliğini üstlendiği; Elisabeth Moss, Storm Reid, Oliver Jackson-Cohen ve Aldis Hodge'nin başrollerinde oynadığı "Görünmez Adam" vizyona girecek.

H.G. Wells'in aynı isimli ünlü eserinin yeni bir uyarlaması olan film; zengin bir bilim insanı olan eşinden kendisine taciz ve şiddet uyguladığı için boşanan Cecilia Kass'in, eşinin intiharı sonrası kendisine yüklü bir miras bıraktığının bildirilmesiyle yaşadığı olayları çevresine kanıtlama ve bu durumdan kurtulma mücadelesini konu ediniyor.

"Kelly Çetesi'nin Gerçek Hikayesi"

Justin Kurzel'in yönetmenliğini üstlendiği "Kelly Çetesi'nin Gerçek Hikayesi", tarihin en ünlü kanun kaçağı ve haydutlarından Ned Kelly ile çetesinin hikayesini gözler önüne seriyor.

Avustralya'nın ünlü kanun kaçağı Ned Kelly'nin hayatını odağına alan biyografi türündeki film; bir ülkenin karanlık geçmişini anlatıyor.

Senaryosu Shaun Grant'a ait olan yapımda George MacKay, Essie Davis, Nicholas Hoult, Charlie Hunnam, Russell Crowe ve Orlando Schwerdt rol üstlendi.

"Jexi"

Adam Devine, Alexandra Shipp, Ron Funches, Charlyne Yi, Michael Pena, Wanda Sykes ve Justin Hartley'in oynadığı "Jexi"nin yönetmenlik koltuğunda Scott Moore ve Jon Lucas oturuyor.

Komedi türündeki film, bir adamın yeni aldığı akıllı telefonda bulunan işletim sistemi Jexi ile birlikte değişen hayatını anlatıyor.

"Sonsuzluk Üzerine"

Usta sinemacı Roy Andersson'un yeni filmi "Sonsuzluk Üzerine"; hayatın hem tatlı hem de acımasız tarafını beyazperdeye taşıyor.

Roy Andersson'un Binbir Gece Masalları'nın anlatıcısı Şehrazad'ın öykü anlatımından ilham alarak çektiği film, seyirciyi insanlığın varoluş öyküsünde rüya gibi bir gezintiye çıkarmayı hedefliyor.

Dram ağırlıklı İsveç, Almanya ve Norveç ortak yapımın başrollerini Bengt Bergius, Anja Broms, Tatiana Delaunay, Jan-Eje Ferling ve Lotta Forsberg gibi isimler üstleniyor.

"Acı Kiraz"

Serdar Akar'ın yönettiği "Acı Kiraz", birbirinden farklı zorlu hayatların bir noktada kesiştiği bir hikayeyi anlatıyor.

Erdal Beşikçioğlu, Belçim Bilgin, Ertan Saban, Bülent Şakrak, Luran Ahmeti ve Halil Ergün'ün başrollerini üstlendiği filmin senaryosu Oliver Romevski imzası taşıyor.

"Geçerken Uğradım"

Onur Bilgin'in yönetmenliğini üstlendiği "Geçerken Uğradım", ülkenin görülmesi gereken yerlerini görmek adına bir tatile çıkan Cavit ile ailesinin, Afyon'da Cavit'in askerlik arkadaşı Cemil'e uğramalarıyla gelişen olayları konu ediniyor.

İstanbul'dan Antalya'ya uzanan komedi türündeki hikayenin başrollerini Selahattin Taşdöğen, Mihriban Er, Emre Ertunç, Mustafa Ertunç Alıcı, Hilal Anay ve Ahmet Taşpınar üstleniyor.

"Semur 2: Cinlerin Büyüsü"

Burak Çelik'in yönetmenliğini üstlendiği; Furkan Karaca, Bora Altınışık, Cansel Aydos ve Ülker Su Osmanoğlu'nun rol aldığı haftanın yerli korku filmi "Semur 2: Cinlerin Büyüsü", arkadaşlarıyla birlikte dedesinden gelen bir mektubun peşine düşen Alesia'nın, geçmişinde yaşadığı olaylarla yeniden yüzleşmesini anlatıyor.

"Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü"

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri adlı çizgi dizinin sinema uyarlaması olan "Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü", sera gazları ve küresel ısınma yüzünden buzulların erimesi sonucunda kaybolan arkadaşlarını ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina'nın hikayesini konu ediniyor.

Nurullah Yenihan ve Engin Baştürk'ün yönetmenliğini yaptığı animasyonun seslendirmelerini Onur Orhan Akgülgil, Emin Yaraç, Ufuk Yüksel, Ezel Kalkan ve Başak Arslan yaptı.

"L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede"

Haftanın bir diğer animasyonu "L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede", influencer Tahani ve Mykal-Michelle'in sinema maceralarını konu ediniyor.

Yorumlar (0)
16
açık