Black Mirror askıya alındı: "İnsanlar artık kaldıramaz"

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te yayımlanan distopik bilim kurgu dizisi Black Mirror'ın yaratıcısı Charlie Brooker, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde insanların kaldıramayacağını söyleyerek yeni sezon üzerinde çalışmaya son verdi. Brooker, daha eğlenceli konular üzerinde çalıştığını ifade etti. 

KÜLTÜR-SANAT 07.05.2020, 14:22 10.06.2020, 19:21
Black Mirror askıya alındı: "İnsanlar artık kaldıramaz"

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te yayımlanan Black Mirror dizisi, teknolojinin birey ve toplum üzerindeki etkilerini inceliyor.

Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker, verdiği bir röportajda, hayranlarının 6'ncı sezonu merakla beklediğini ancak dünyanın bu kadarını kaldıramayacak kadar karanlık günlerden geçtiğini belirtti. 

Brooker, Black Mirror'un yeni sezonu üzerinde çalışmayı bıraktığını, şu sözlerle duyurdu:

"İzleyicilerin şu sıra bir sezonu daha kaldırabileceğinden emin değilim. Bir takım işlerle meşgulüm. Ne yapıp yapmadığımla ilgili ne söyleyebilirim, bilmiyorum. Çöken toplamlarla ilgili hikâyelere şu sıra kim dayanabilir, bilmiyorum. O yüzden onların (Black Mirror bölümlerinin) hiçbiriyle uğraşmıyorum. Mizah yeteneklerimi yeniden yoklamak hevesindeyim, o yüzden kendimi güldürmeye yönelik senaryolar yazıyorum."

İngiliz yayın kuruluşu BBC, "Brooker’s Antibacterial Wipe" isimli bir projenin gündemde olduğunu kaydetmişti. Yarım saatlik programın, insanların karantina sürecinde neler yaptıklarını anlatacağı ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu