Hulusi Akar'dan "kimyasal saldırı" uyarısı!

Terör örgütünün kimyasal silah kullanacağına dair istihbarat bilgisini paylaşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, saldırıları TSK'nın üzerine atacakları uyarısında bulundu.

GÜNDEM 17.10.2019, 12:31 17.10.2019, 13:37
Hulusi Akar'dan "kimyasal saldırı" uyarısı!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan kritik açıklamalar:

"Barış Pınarı Harekatımız milli, manevi ve mesleki değerlerimize uygun olarak devam ediyor."

“Uçak düşmesinden başka bir ülkedeki tatbikattaki patlamanın bölgede gerçekleştiğine kadar birçok gerçek dışı haberi ve görüntüyü basında görüyoruz. Bu tür yalan haberlerle Silahlı Kuvvetlerimizin sahada gösterdiği hassasiyet ve başarıyı gölgelemeye çalışıyorlar. Bunların işe yaramayacağını bir kez daha ifade ediyorum.”

"Terör örgütünün kimyasal silah kullanıp suçu Silahlı Kuvvetlerimize atmaya, bununla ilgili algı oluşturmaya çalışacağına dair bilgiler geliyor"

"TSK'nın envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek."

"Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar, Aramiler, Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz."

Robert Charles O'Brien'ı Bakanlıkta kabul etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Terör örgütünün kimyasal silah kullanıp suçu Silahlı Kuvvetlerimize atmaya, bununla ilgili bir algı oluşturmaya çalışacaklarına dair bilgiler geliyor. TSK'nin envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek." açıklamasında bulundu.

İsmi Ameriak tarafından yaptırım listesine alınan 3 isimden biri olan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert Charles O'Brien ve beraberindeki heyeti, Millî Savunma Bakanlığında dün kabul etti.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüşme sonrasında Suriye'deki son durum ile savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmeye ilişkin soruyu cevapladı.

TSK envanterinde olmayan silahlar

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar toplantıda, Türkiye'nin tüm görüş ve taleplerini bir kez daha ilettiklerini vurgulayarak şunları söyledi: 

"Barış Pınarı Harekatımız milli, manevi ve mesleki değerlerimize uygun olarak devam ediyor. Hangi dini, etnik kökenden olursa olsun sivil, masum kişilerin ve harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost, müttefik ülke unsurlarının ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösteriliyor. Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar, Aramiler, Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz.

Bölgede hızla değişen ve gelişen durum beraberinde birtakım sıkıntıları da getiriyor. Terör örgütünün kimyasal silah kullanıp suçu Silahlı Kuvvetlerimize atmaya, bununla ilgili bir algı oluşturmaya çalışacaklarına dair bilgiler geliyor. TSK'nin envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ayrıca terör örgütünün sivillere yönelik yapacakları toplu saldırılarla da bölgede DEAŞ tehdidinin devam ettiğine yönelik bir algı oluşturmaya çalışacaklarına dair bilgiler de mevcut."

Yabancı basındaki gerçek dışı haberler

Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin özellikle yabancı basındaki gerçek dışı haberler anımsatılarak, buna ilişkin değerlendirmesi sorulan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar şunları kaydetti:
"Uçak düşmesinden, başka bir ülkedeki tatbikattaki patlamanın bölgede gerçekleştiğine kadar birçok gerçek dışı haberi ve görüntüyü basında görüyoruz. Bu tür yalan haberlerle Silahlı Kuvvetlerimizin sahada gösterdiği hassasiyet ve başarıyı gölgelemeye çalışıyorlar. Bunların işe yaramayacağını bir kez daha ifade ediyorum."

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu