Görevliye "başörtünü çıkar" sataşması

AK Parti görevlisi olarak gittiği Atököy'deki bir okulda, "başörtünü çıkar" tepkisiyle karşılaşan Fatma Şeyma Ağaca, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

GÜNDEM 23.06.2019, 16:24 23.06.2019, 16:26
Görevliye "başörtünü çıkar" sataşması

Fatma Şeyma Ağaca isimli AK Parti görevlisi, polis merkezine yaptığı şikayet başvurusunda, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye seçimi için Ataköy'deki Gazi Ortaokuluna, partisinin il sorumlusu olarak görevlendirildiğini kaydetti.

Partisinden bir avukatla birlikte gittiği okulda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin sınıflardaki müşahitlerinin elinde bulunan kitapçık halindeki broşürün üzerinde "Her Şey Çok Güzel Olacak" yazısının bulunduğunu anlatan Fatma Şeyma Ağaca, söz konusu kişilere kitapçıkta bulunan o bölümün seçmenin huzurunda bulunmaması gerektiğini söylediklerini anlattı.

"Sen de başörtünü çıkar!"

Fatma Şeyma Ağaca'nın şikayet başvurusu şöyle:

"Parti görevlileri de bize turuncu kalem kullandığımızı söyledi. Biz de kendilerine 'Sizde de kırmızı kalem var' şeklinde cevap verdik. Orada ismini olay sebebiyle öğrendiğim, oy kullanma işlemi için geldiğini söyleyen bizim muhabbetimiz ile uzaktan yakından ilgisi olmayan Ö.A isimli kadın, bana hitaben 'Sen de başörtünü çıkar' şeklinde söylemde bulundu. Şikayetçi olacağımı söyleyince kaçmaya başladı. Polislere durumu izah edince hemen peşinden gittik ve polisler kendisini yakaladı. Ö.A'dan davacı ve şikayetçiyim."

Şikayet başvurusunun ardından konuşan Fatma Şeyma Ağaca, "Başörtüsü ile ilgili bu çirkin söylemin arkasındaki tarihi de zihniyeti de biliyoruz. 28 Şubat'ı da biliyoruz, 28 Şubat'ı bu ülkeye yaşatan zihniyeti de. Direkt o günlere götürmüş oldu. Biz tepkimizi ortaya koymuş olduk." yorumunu yaptı.

Fatma Şeyma Ağaca, konunun takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Sosyal medyadan görüntüleri paylaşılan Fatma Şeyma Ağaca ile Ö.A arasındaki provokatif diyalog büyük tepki topladı.

Yorumlar (0)
28
açık