FETÖ Kızılırmak'ta çalışma yapmış

FETÖ operasyonunda 27 zanlı yakalandı. Yurt dışına kaçmayı planlayan zanlıların tecrübe kazanmak için Kızılırmak'ta tatbikat yaptığı tespit edildi.

FETÖ Kızılırmak'ta çalışma yapmış

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, FETÖ/PDY'nin (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) deşifre edilmesi ve faaliyetlerinin sonlandırılmasına yönelik soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, terör örgütü FETÖ'nün "kılcal damarları" diye tabir edilen, örgüt adına çalışan ve deşifre olmamış "mahrem imamlara" yönelik operasyon gerçekleştirildi.

Polis ekipleri Kayseri merkezli Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Afyonkarahisar ve Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün bölge sorumlularından M.A.Ç'nin de aralarında bulunduğu çeşitli meslek gruplarından 27 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. 

Şüphelilerin, para trafiği sırasında çeşitli meslek gruplarından para toplayarak cezaevlerindeki FETÖ tutukluları ve hükümlülerinin yakınlarına maddi destek sağladığı, Kurban Bayramında FETÖ örgütü üyelerinin ailelerine ücretsiz kurbanlık dağıtmayı vadettiği, SİM kart kullanmayan örgüt üyelerinin polislere yakalanmamak için ortak Wifi kullanıp konum atarak buluştukları, yurt dışı merkezli bir bankacılık sistemi üzerinden örgüt üyelerine para transfer ettiği, yurt dışına kaçacak üyelerin jandarmaya yakalanmamak için doğa yürüyüşçüsü ve piknikçi sanılmaları amacıyla yanlarında kamp ve mangal malzemeleri taşıdığı, Meriç Nehri üzerinden yurt dışına kaçmayı planlayanların, tecrübe kazanmak için Kızılırmak'ta tatbikat yaptığı tespit edildi.

Polis ekiplerinin teknik takibi sonucu elde edilen görüntülerde ise, Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin araçlarıyla buluştukları, 30 saniye içerisinde 30 bin dolarlık transfer gerçekleştirdiği kameraya yansıdı.

Gerçekleştirilen operasyonda "himmet" adı altında toplanan 18 bin 500 lira, 2 bin dolar, 805 avro, örgütsel yazışmalar, tutulan yardım kayıtları ve dijital materyaller ele geçirildi.

Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER