Erdoğan: Türkiye'nin enerjisi heba edilmek isteniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe söylentilerine ilişkin, "Türkiye, Suriye, Libya, Akdeniz'de kritik mücadele verirken bir anda hiçbir dayanağı olmayan tartışmalar başlatıldı. Bu tartışmalarla Türkiye'nin enerjisi heba edilmek isteniyor. Bu oyunlara gelmeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 22.02.2020, 15:39 22.02.2020, 17:43
Erdoğan: Türkiye'nin enerjisi heba edilmek isteniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu'na ilişkin, "İzmir'e yakışır bir eser oldu. İzmir'den yola çıkan bir araç 40 dakika içinde Çandarlı'ya ulaşabilecek. Bu çevreyollarının devamı niteliğinde bir projedir. Bu otoyol hızlı tren projeleriyle raylı sistem projelerini destekleyecek. İzmir'in turizm potansiyeli çok daha üst bir seviyeye çıkacak. Tarihi ve kültürel eserlere zarar vermeyecek şekilde planlandı. Bu otoyolun sadece iş gücü ve akaryakıt olarak ülkemize katkısı 255 milyon lira olarak hesaplanıyor. Bu otoyolun inşasında emeği geçen kurum, firma, bakanlarımızı ve mühendislerimizi şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

"Bu oyunlara gelmeyeceğiz"

Darbe söylentilerine ilişkin Erdoğan, "Türkiye, Suriye, Libya, Akdeniz'de kritik mücadele verirken bir anda hiçbir dayanağı olmayan tartışmalar başlatıldı. Bu tartışmalarla Türkiye'nin enerjisi heba edilmek isteniyor. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Boş tartışmalarla geçirecek tek bir anımız yok. Her iddiaya gereken cevabı verirken asıl işlerimize de dört elle sarılacağız. Bugüne kadar eserlerimizle konuştuk. Bizimle yarışacak birileri varsa çıksın karşımıza, hodri meydan diyoruz." diye konuştu. 

"100'e yakın lejyoneri etkisiz hale getirdik"

Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yalnızca sismik araştırma gemileriyle değil, fırkateyn ve uçaklarla var olduğunu kaydederek, "Libya'nın meşru Başbakanı ile masaya oturduk, imzaları attık. Biz gayrimeşru Hafter'e karşı orada yönetici kahraman askerlerimiz ve Suriye Milli Ordusu'ndan ekiplerimizle oradayız. Birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında 100'e yakın o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Bugün Suriye'de, Libya'da, Akdeniz'de kaçındığımız her mücadele ağır fatura olarak döner." dedi. 

"Yol haritamızı belirledik"

Mücadelenin kolay olmadığına ve şehit verildiğine dikkat çeken Erdoğan, "Yeni tuzaklarla karşılaşıyoruz. Dün akşam Sayın Putin ile görüştük. Gündüz Macron ve Merkel ile görüşme yaptık. Değerlendirmelerden sonra yol haritamızı belirledik. Masada olduğumuzu duyuracağız. Küresel güçlerin senaryolarına teslim olmayacağız. Daha sağlam ve kararlı adımlar atacağız." açıklamasını yaptı. 

"Milyonlarca lira CHP yönetimi tarafından talan edildi"

Erdoğan, Kınık Belediyesi'ni ziyaret etmeden önce halka seslendi. 

Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) tepki gösteren Erdoğan, "İzmir ile Çandarlı arasındaki ulaşım süresini 1.5 saatten 40 dakikaya düşürdük. Zamanla yarışıyoruz. Büyüklerimiz vakit nakittir demiş. Vakti nakde dönüştürmek için bu yatırımları yapıyoruz. Yalova'ya hizmet olarak verilmesi gereken milyonlarca lira CHP'li yönetimce talan edildi. 1 tane CHP'li yetkili açıklama yapıp özür dilemedi. Bay Kemal grup toplantısında her şeyden bahsediyor. Ama yoldaşlarının kurduğu rüşvet çiftliğinden bahsetmiyor. Bunlar kendilerine rant peşindeler." diye konuştu. 

Yorumlar (0)
24
açık