Erdoğan 6'lı masayı eleştirdi: 2023'te kimin yerinde yeller eseceğini göreceğiz

Sakarya'da yapımı tamamlanan projelerin açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete atıfta bulunarak "Bu 6'lı masadan bir şey çıkar mı? Birileri ülkeyi yönetmeyi partisindeki hizipleri yönetmekle karıştırıyor" dedi.

GÜNDEM 24.09.2022, 18:25 26.09.2022, 09:58 Hanife
Erdoğan 6'lı masayı eleştirdi: 2023'te kimin yerinde yeller eseceğini göreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya’daki açılış törenindeki konuşmasından satır başları şöyle ;

-Uzun bir yolculuk yaptım.  Özbekistan'dan New York'a geçip dünyaya seslendik. Milletimizin adına arka arkaya görüşmeler gerçekleştirdik. Sürekli olarak yabancı ülkelerin temsilciliklerinden teşekkürler aldık.

-Afrika'da,  Asya'da, Myanmar'da, Arakan'da Türkiye var. Nereye giderseniz gidin, dünyanın her yerinde Türkiye var.

-Bay Kemal Sakarya'nın nerede olduğunu bilmiyor. Yolları karıştırmıştır. Kağıthane'ye Kağıttepe diyordu. Benim ülkem bunlara kalsa nasıl bir durum olur?

-Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümüne bir adım daha yakınlaşıyoruz. Sakarya Meydan Muharabesi'nin 100. yılını geride bıraktık. Coşkuyla kutladık.

-Adapazarı, Milli Mücadele'de Ermeni ve Rum çetelerine karşı destansı bir mücadele vermiştir. Adapazarı'nın tüm kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyorum. Bu gazi şehrimizi kalkındırmak için gece gündüz çalıştık, çalışıyoruz.

203 projenin toplu açılışı

-Toplam yatırım bedeli 4 milyar lirayı bulan 203 toplu projenin açılışını gerçekleştireceğiz. Bay Kemal sen açılışlardan anlar mısın? İBB Başkanıyla musluk açıp kapatmaktan anlar.

-Eğitimde 42 ayrı projenin resmi açılışını bugün burada yapıyoruz. 250 milyon liralık sağlık yatırımını bugün açıyoruz.

-Sakarya'ya son 20 yılda 42 milyar liralık yatırım yaptık. Sakarya'yı yeni ve daha büyük hizmetlerle buluşturmayı sürdüreceğiz. Sosyal yardımlarla Sakaryalı yardıma muhtaç vatandaşlarımıza 3 milyar liralık kaynak aktardık. Halen 7 adet sağlık tesisimizin inşası devam ediyor.

-Depreme hazırlık çalışmaları kapsamında 7 farklı kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz.

-Hızlı tren fabrikasını Sakarya'da kurduk. Karasu Limanı'nı açtık.
 

"2023'te kimin yerinde yeller estiğini göreceğiz"

-İnşallah 2023'te kimin yerinde yeller estiğini göreceğiz. Malum bir 6'lı masaları var. Bu 6'lı masadan bir şey çıkar mı? Her toplantıda bir sonraki toplantıyı kimin evinde yapacaklarını konuşuyor.

-Yahu bu Bay Kemal Sosyal Sigortalar Kurumu'nu batıran adam değil mi? Birçok insan bu dönemde hastanede ölüm döşeğinde kaldı. Birileri ülkeyi yönetmeyi partisindeki hizipleri yönetmekle karıştırıyor.

-Biz halkımızı seviyoruz. Biz bu yolda halkımızla beraber yürüdük."

Yorumlar (0)