"Beştepe'ye giden CHP'li" iddiası: Rahmi Turan'dan özür geldi!

Siyaset dünyasını karıştıran "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasının sahibi gazeteci Rahmi Turan, özür diledi.

GÜNDEM 26.11.2019, 10:44 26.11.2019, 10:57
"Beştepe'ye giden CHP'li" iddiası: Rahmi Turan'dan özür geldi!

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de bir araya geldiği ve Erdoğan’ın bu isme "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir... Ben de yardımcı olurum." dediği iddiasını ortaya atan Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan (80) özür diledi.

"Gündemi meşgul ettiğim için üzgünüm"

Turan, bugünkü köşe yazısında, "Haberin doğru olmadığı anlaşıldı. Bunu bir trafik kazası olarak görmek gerekir. Haber kaynağım olan 20 yıllık gazeteci arkadaşıma güvenerek yazdığım yorum haberle gündemi bu kadar meşgul ettiğim için son derece üzgünüm." açıklamasında bulundu. 

Haberde isimleri geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Muharrem İnce'den özür dileyen Turan, "Kasıt olmadan dikkatsizlik sonucu ortaya çıkan bir hatadır bu." ifadesini kullandı.

"Konu mutlaka aydınlığa çıkarılmalı"

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, "CHP ve çete birbirine taban tabana zıt iki sözcük, bu durumda parti merkezi bir araştırma komsiyonu kurararak konuyu mutlaka aydınlığa çıkarmalıdır." diye ekledi. 

Ne olmuştu?

CHP'de 37. Olağan Kurultay başlarken Sözcü gazetesinde Rahmi Turan’ın köşesinde gündeme getirdiği, CHP'li bir ismin 9 Kasım günü Beştepe’ye plakası değiştirilmiş araçla gizlice giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği ve Erdoğan'ın "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum." dediğine yönelik iddia, tartışmalara neden olmuştu. Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu bildirmişti. 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu