Bakandan müjde: Çiftçiye 2 milyar lira ödenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bayram öncesi çiftçiye müjde veren Pakdemirli, “170 bin çiftçimize bugün 2 milyar lirasını ödemiş olacağız.” dedi.

Bakandan müjde: Çiftçiye 2 milyar lira ödenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ÇİFTÇİMİZİN HESABINA BUGÜN 2 MİLYAR TL GEÇECEK”

Pamuk, ayçiçeği, soya, aspir ve kanoladan oluşan yağlı tohumlu bitkiler destek ödemelerinin bugün itibarıyla yapılacağını duyuran Pakdemirli, şunları söyledi:

"Bugün akşam 19.00'dan itibaren üreticimizin, çiftçimizin hesabına geçmeye başlayacak. Bu sene ilk defa şunu yaptık; icmalleri tamamlanmış illerimiz ve bazı imkanlar çerçevesinde bazı illeri dışarıda bırakmamız gerekiyordu. Tüm Türkiye'deki illerimizi bu işin içine alabilmek için imkanlar çerçevesinde yaklaşık yüzde 70 herkese ödeme yapıyoruz. Bugün itibarıyla çiftçimizin hesabına saat 19.00'dan sonra yüzde 70'lik yağlı tohum destek fark ödemeleri geçmiş olacak. Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız."

Bakan Pakdemirli, kalan ödemenin de bilahare yapılacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 10:26

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER