F4 uçağı arıza yaptı: Atlayarak kurtuldular!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bir F4 savaş uçağının Malatya Erhaç Üssü'ne inişi sırasında arızalandığı ve uçakta hasar oluştuğuna dair açıklamada bulundu. Uçaktan atlayarak kurtulan iki pilotun sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

F4 uçağı arıza yaptı: Atlayarak kurtuldular!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bir F4 savaş uçağının Malatya Erhaç Üssü'ne inişi sırasında arızalandığını ve uçakta hasar oluştuğunu açıkladı.

“PİLOTLAR UÇAKTAN ATLAYARAK KURTULDU”

Bakanlık, Malatya'da F-4 savaş uçağının iniş sırasında yaşanan kazayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Açıklamada, "Bir F-4 uçağımızın 31 Mayıs 2019 tarihinde Erhaç/Malatya üssüne inişi sırasında iniş takımında meydana gelen arıza nedeniyle uçakta hasar oluşmuştur. Uçaktan atlayarak kurtulan iki pilotumuzun sağlık durumları iyi olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır."

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER