Almanya: İflas kurallarını askıya alıyoruz

Almanya Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle “bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan" kanunun Eylül sonuna dek uygulanmayacağını açıkladı.

EKONOMİ 16.03.2020, 15:42
Almanya: İflas kurallarını askıya alıyoruz

Adalet Bakanı Christine Lambrecht, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya Adalet Bakanlığının Covid-19'un ekonomi üzerindeki etkisine yumuşatabilmek için iflas kurallarını gevşetmek için hazırlık yaptığını duyurdu.

Lambrecht, salgından dolayı mali zorluk çeken şirketlerin gereksiz iflaslarını önlemek için iflas kanununda yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu anlatarak, "bir yükümlülüğü yerine getirmedikten sonraki üç hafta içinde şirketleri iflas başvurusunda bulunmaya zorlayan" kanunu Eylül sonuna kadar askıya alacaklarını dile getirdi.

"Şirketlerin iflas açıklamak zorunda kalmasını önlemek istiyoruz. Üç haftalık gecikme bu gibi durumlar için çok kısa kalıyor." diyen Lambrecht, söz konusu düzenlemeyle, salgının reel ekonomide yol açtığı zararları hafifletmeye yardımcı olduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
29
az bulutlu