Trump feryat etti: Darbeyi durdurun!

2020 yılındaki başkanlık seçimlerinden önce azledileceği korkusunu yaşayan ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan, "Darbeyi durdurun" şeklinde paylaşım yaptı.

DÜNYA 19.10.2019, 18:00
Trump feryat etti: Darbeyi durdurun!

ABD’de 2020 seçimleri için çalışmalara başlayan Donald Trump, yeniden seçilme ihtimalini artırmak için elinden kollarını sıvadı. 

Göreve geldiği günden beri Rusya’nın seçimlere müdahalesi iddiasıyla azledilme korkusu yaşayan Başkan Trump, dış politikada aldığı kararlarda eleştiri oklarına hedef oluyor.

Kendisine yapılanların hiçbir ABD Başkanı’na yapılmadığını söyleyen Trump, Ukrayna’yla yaşanan telefon skandalının ardından azledilmesi gündeme gelmişti.

"Kimseye yapılmayan bana yapıldı"

Bu yaşananları darbeye benzeten Trump, "Bu konu hakkında her gün daha fazla şey öğrendikçe, şu anda olanların bir azil değil bir darbe olduğu sonucuna varıyorum. Bu darbe, halkın gücünü, oylarını, özgürlüklerini, anayasal haklarını, dinlerini, askerlerini, sınırdaki duvarlarını ve ABD vatandaşı olarak tanrı vergisi vatandaşlık haklarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Son olarak ise Trump sosyal medyadan "Darbeyi durdurun" etiketiyle paylaşım yaptı.

Yorumlar (0)
21
açık