Selman, 20 prensi daha tutuklattı!

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz el-Suud'un emriyle en az 20 prens daha tutuklandı.

DÜNYA 08.03.2020, 11:18
Selman, 20 prensi daha tutuklattı!

Middle East Eye haber portalı, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'in kardeşi olan ve Prens Ahmed ismiyle bilinen Ahmed bin Abdulaziz'in tutuklanmasının ardından kraliyet ailesinden en az 20 kişinin daha veliaht prens Muhammed bin Salman'a ''darbe girişiminde'' bulunduğu iddiaları üzerine tutuklandığını bildirdi.

Tutuklananlar arasında Prens Ahmed'in oğlu Prens Nayef bin Ahmed bin Abdulaziz, eski veliaht prens Muhammed bin Nayef ve onun üvey kardeşi Nawaf'ın da olduğu kaydedildi.

Middle East Eye haber portalının haberinde, Veliaht Prens Muhammed'in tutuklattırdığı diğer prensleri kendisine darbe girişiminde bulunmak için aralarında Amerikalıların da olduğu yabancı güçlerle görüşmekle suçladığı iddia edildi. Tutuklama emrinin altında Kral Selman'ın da imzasının olduğu belirtildi.

Eski Veliaht Prens Nayef'in ise çevresine kraliyet ödeneklerinin kesilmesinden yakındığı belirtilen haberde, tutuklamaların ardından Veliaht Prens Muhammed'in kraliyet ailesindeki diğer prenslerden Twitter'dan kendisine sadakatleri konusunda paylaşımda bulunmalarını istediği ve üç prensin sosyal medyada bu emri yerine getirdiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
23
açık