Erdoğan ve Trump G-20'de buluşacak

ABD Başkanı Trump'ın Japonya'da 28-29 Haziran'da gerçekleştirilecek olan G-20 Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geleceği duyuruldu.

Erdoğan ve Trump G-20'de buluşacak

Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi tarafından ABD Başkanı Donald Trump'ın Japonya programı hakkında bir telekonferans düzenlendi.

Trump'ın Japonya programı kapsamında 8 ülke lideriyle görüşmeler gerçekleştireceğini aktaran yetkili, Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir araya geleceğini bildirdi.

İkili görüşmeler gerçekleştirecek

Beyaz Saray yetkilisi, Trump'ın Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Avustralya Başbakanı Scott Morrison ile de ikili görüşmeler gerçekleştireceğini ifade etti.

Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmede başta S-400 meselesi olmak üzere iki ülke ilişkilerindeki ana gündem maddelerinin kapsamlı bir şekilde ele alınacağı tahmin ediliyor.

G-20 Zirvesi, Japonya'nın Osaka kentinde 28-29 Haziran'da gerçekleştirilecek. 

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER