Suçluyu fare sandı, komşusu çıktı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde tezgâhındaki kavunların sürekli delindiğini gören vatandaş, güvenlik kamerası görüntüleriyle gerçeği ortaya çıkardı. Fare sandığı suçlu, komşusu çıktı.

YAŞAM 07.10.2019, 17:28
Suçluyu fare sandı, komşusu çıktı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine bağlı Seymen Mahallesi'nde yol kenarında tezgahta kavun satan Ferit Üren, son zamanlarda yetiştirdiği kavunların sürekli delinerek hasar gördüğünü fark etti. 

Üren, tezgâhına yerleştirdiği kamera sayesinde kavunların tezgâh komşusu H.T. tarafından delindiğini gördü.

H.T'nin zarar verdiği 2,5 ton kavunun parasını ödemesinin ardından Üren, şikâyetçi olmaktan vazgeçti.

"İlaçlama sonrası kavunlarım delinmeye devam etti"

Üren, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, her gün tezgâhtaki kavunların delinerek hasar görmesini önlemek için farklı yöntemlere başvursa da başarılı olmadığını söyledi.

Başlangıçta kavunlara kemirgen bir hayvanın hasar verdiğini düşündüğünü, bu nedenle çevreyi ve tezgâhı ilaçlattığını ifade eden Üren, şunları söyledi:

"Her gün tezgahıma geldiğimde bir sürü kavunun delik olduğunu görüyordum. İlaçlama yaptırdım. İlaçlama sonrası kavunlarım delinmeye devam etti. Bunun üzerine görünmeyen bir yere gizli kamera yerleştirdim. Kamera görüntülerini izlediğimde kanım dondu. Komşu tezgahta çalışan H.T'nin bu işi yaptığını gördüğümde kendisine bana ne düşmanlığının olduğunu sordum. O da bana düşmanlığının olmadığını ve etraftan bu işi yapması için teşvik edildiğini söyledi. Şu an işten çıkartıldı ve mahalleden de ayrıldı."

Üren, zararının karşılanmasının ardından H.T'den şikayetçi olmadığını da kaydetti.

Yorumlar (0)
19
açık