"Polisi arıyorum" olayında gelişme!

İstanbul Pendik'te hamile kadının bulunduğu araca saldıran Hasan ve Hüseyin Sel'in sahibi olduğu Seydioğlu Baklava'nın tabelaları indiriliyor.

YAŞAM 05.08.2019, 22:55
"Polisi arıyorum" olayında gelişme!

Seyidoğlu, Seydioğlu için dava açtı!

"Polisi arıyorum" olayı ile hiç ilgisi bulunmayan ancak iki harf değişikliği ile Seydioğlu Baklavaları ile karıştırılan Seyidoğlu Baklavaları dava açmış, açılan dava ile ihtiyati tedbir kararının ardından Seydioğlu Baklava firmasının dükkanlarının tabelaları indiriliyordu.

Mahkeme ihtiyati tedbir kararını kabul ederek, Seydioğlu'nun her türlü yayın, tanıtım malzemesi, mal, ürün, ambalaj, tabela, afiş, broşür, reklam, ilan ve internet üzerinden tanıtım kullanımlarının tedbiren önlenmesine hükmetmiş, ayrıca Seydioğlu'nun tabelalarının tedbiren sökülmesine de karar vermişti. Tabela indirme kararı aldıran Seyidoğlu Baklavaları şirketinin avukatları, icra memurlarıyla birlikte Seydioğlu Baklava'nın  Pendik Kaynarca şubesine geldi. Burada Seydioğlu'nun tabelaları, üzerinde firmanın adı yazılı baklava kutuları ile ambalaj malzemeleri de alınarak bir kamyonete yüklendi.

Bir tabelayı kaldırıp yeniden asıyorlar

Seyidoğlu firmasının avukatı Ömer Faruk Doğancı, Seydioğlu tabelalarının kaldırılmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Zaten mahkeme kararı vardı. Devam eden bir davamız vardı. Bu davada bilirkişi raporu lehimize gelmişti. Daha sonra yaşanan malum olaylar neticesinde mahkemeden tedbir talep ettik. Mahkeme de tedbir talebimizi kabul etti. Biz daha sonra firma avukatlarıyla ve yetkilileriyle iletişime geçmiştik. Kendileri tabelaları kaldıracaklarını söylediler. Bir tabelayı kaldırdılar, daha sonra yalnız bir gün geçtikten sonra tabelaları yeniden yerine astılar. Biz de mahkemeden tedbir kararının uygulanmasını talep ettik. Bu durumda bizim için tek yol, icra kanalıyla tabelaları sökmek kalmıştı. Bu sebeple bugünkü işlemleri gerçekleştiriyoruz. Şu an devam eden bir dava var. Bu davanın sonucuna göre zaten mahkeme gereken hukuki değerlendirmeyi yapacaktır. Şu ana kadar 3 şubeye gittik. Daha sonrasında devam etme hakkımız bulunmakta. Ancak firma sahipleri kendileri indirirlerse daha iyi olacağını düşünüyoruz."

Yorumlar (0)