Meteorolojiden uyarı! “Sel baskını” ve “su taşması”

Meteoroloji’den aktarılan bilgiye göre bugün Marmara başta olmak üzere pek çok şehirde kuvvetli sağanak yağış görülecek. Sel baskını ve su taşması olması muhtemel.  

YAŞAM 08.07.2021, 07:30 08.07.2021, 17:16 Başak Çetin
Meteorolojiden uyarı! “Sel baskını” ve “su taşması”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aktarılan bilgiye göre bugün ülkede hava hem sağanak yağışlı hem de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Trakya, Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege ve İç Anadolu’nun batısında sağanak yağış hakim olacak. Bu bölgelerde sel baskını ve su taşması muhtemel. Batı Karadeniz bölgesinde artan yağışın heyelanı da beraberinde getirme ihtimali var. Güney kesimleri sıcaktan kavruluyor 

Ülkenin Güneydoğu Anadolu kesimi ile kıyı Ege illeri ise sıcaktan kavruluyor. Buralarda en düşük sıcaklık 36 derece olmakla birlikte gün içinde 40 dereceyi geçmesi muhtemel. Özellikle 12.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıkmamaya özen gösterilmeli.  

Doğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Akdeniz ve İç Anadolu’nun doğu kısmında ise sıcak hava hakim olacak. Parçalı bulutlu şekilde ilerleyecek gün içinde zaman zaman yağmur çiseleyebilir. 

Yorumlar (0)
20
açık