Hastanede skandal hareketler! Soruşturma başlatıldı

Manisa'nın Alaşehir Devlet Hastanesi acil servisinde hastane çalışanlarının uygunsuz şekilde eğlendiği görüntüler, sosyal medyada yayıldı. Bunun üzerine Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

YAŞAM 20.11.2019, 15:42 20.11.2019, 16:42 Banu Fırıncılar

Alaşehir Devlet Hastanesi Acil Servis bölümünde bazı çalışanların uygunsuz şekilde eğlendiği görüntüler, sosyal medyada hızlı bir şekilde yayıldı. Söz konusu görüntülerde bazı hastane çalışanlarının, birbirlerinin üzerine köpük sıkarak eğlendiği fark ediliyor.

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Manisa İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, hastane görevlilerinin soruşturma dâhilinde farklı bölgelere görevlendirildiği kaydedildi.

Söz konusu açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Müdürlüğümüze bağlı Alaşehir Devlet Hastanesi ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan haber ve iddialar ile ilgili olarak açıklama yapmaya ihtiyaç duyulmuştur. Müdürlüğümüzce ilgili 'Varan-1', 'Varan-2', 'Varan-3' adlı videolar hakkında 6 Kasım 2019 tarihi itibariyle haberdar olunmuş olup aynı gün içerisinde haklarında idari işlemler başlatılarak soruşturma açılmıştır. İlgili kişiler il içerisinde geçici olarak diğer sağlık kurumlarımıza görevlendirilmişlerdir. Basınımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Yorumlar (0)
sisli