2 bin rakımda kesintisiz çalışıp açtılar!

Kar timleri Ağrı'nın 2 bin rakımlı dağ köyü yollarını iki gün aralıksız çalışma sonucu ulaşıma açtı.

YAŞAM 15.01.2020, 07:15
2 bin rakımda kesintisiz çalışıp açtılar!

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde yüksek kesimlerde bulunan ve kar yağışı sonrası kapanan 30 dağ köyü yolunun, karla mücadele ekiplerinin aralıksız 2 gün süren çalışmasıyla ulaşıma açılması sağlandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçe Özel İdare ekipleri, Doğubeyazıt ilçesinin yüksek kesimlerinde bir süredir etkili olan kar ve tipinin ardından kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Özellikle 2 bin ve üzeri rakımlı dağ köylerinde hummalı çalışma yürüterek 7 iş makinesiyle karla mücadele seferberliği başlatan kar timleri, iki gün süren çalışma sonucu Balık Gölü ve Tendürek Dağı çevresindeki yer yer kar kalınlığı 50 santimetreyi bulan 30 köy yolunu ulaşıma açtı.

İş makinesi operatörü Fecri Bayram, ilçe merkezine çok uzakta olan dağ köylerinde çetin kış şartlarının hakim olduğunu belirtti.

Doğubeyazıt ilçe merkezine hayli uzakta olan köy yollarının yükseklikleri sebebiyle kışın sürekli kapandığını anlatan Fecri Bayram, şunları söyledi:

"İki gün önce yağan karla bu bölgedeki köylerimizin yolları ulaşıma kapandı. İki gündür arkadaşlarımızla kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu yolları açmak için canla başla çalışıyoruz. İnşallah görevimizi tamamlayıp gönül rahatlığıyla evimize döneceğiz."

Yığınçal köyünde ikamet eden ve yolları ulaşıma açılan Hüsnü Turan da Doğubayazıt Kaymakamlığı İlçe Özel İdare ekiplerine teşekkür etti.

Hüsnü Turan, "Köyümüz konumu itibarıyla yaklaşık 2 bin rakımda. Bu sebeple yolumuz kışın çoğu zaman kapanıyor fakat çok şükür aynı gün içinde de açılıyor. Allah devletimizden, kaymakamımızdan razı olsun. Çok memnunuz, yol konusunda hiçbir sıkıntımız yok." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu