Terim: Lemina, maçtan sonra benden özür diledi!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor beraberliği sonrası, "Bu oyunun karşılığı kazanmak olabilirdi. Pozisyon verdik. Orada geriye de düşebilirdik. Oyuncularımın mağlubiyetine olan refleksinden memnunum" dedi.

SPOR 02.12.2019, 01:30 02.12.2019, 01:40
Terim: Lemina, maçtan sonra benden özür diledi!

Fatih Terim, Trabzonspor maçından sonra açıklamalarda bulundu.

"İlk yarı özellikle herhangi bir pozisyon vermedik." diyen Terim, "Birkaç pozisyonda da çok yaklaştık. Pozisyonlar da yakaladık. Özellikle Belhanda... İki puan kaybettik. Her sezonun kırılma noktası vardır. İkinci yarı kırılma noktası olacaktır. Bu oyunun karşılığı kazanmak olabilirdi. Pozisyon verdik. Orada geriye de düşebilirdik. Bu sonuç oyunu. Kutunun içersinde birilerinin vurması lazım. Başkaldırılarına, isyan etmelerine, kabullenmemelerine alıştığımız bir Galatasaray görmemiz beni mutlu etti. Oyuncularımın mağlubiyetine olan refleksinden memnunum, sonuçtan değil." ifadelerini kullandı.

"Lemina'nın özür dilemesine gerek yoktu"

Terim, Lemina ile ilgili, "1 ay sürecek sakatlığı 1 haftaya indirebiliriz diye devre arası onu aldık. Çıkmasını istemediğim oyunculardan bir tanesiydi Lemina. Özür diledi benden, dilemesine gerek yoktu tabii." şeklinde konuştu.

"Trabzon’da Trabzonspor ile oynamak çok kolay değil"

Takımlarının kabullenmeme reaksiyonundan çok memnun olduğunu aktaran Terim, "Trabzon’da Trabzonspor ile oynamak çok kolay değil. Bugün 2 nokta çok önemli. Skor çok önemli tabi ki. Sonuçta burada 2 puan kaybettik. Ama ilk yarıda biz esasen iyi oynadık. İkinci yarı golden sonra bir başkaldırı bir isyan bir kabullenmeme duygusu oldu. Daha önce beklediğimiz ve takımlarda görmek istediğimiz bir şeydi. Daha önce görememiştik. Bugün belki bunun adına bir kırılma noktası diyebiliriz. Tabi ki bu söylediklerim skordan bağımsız. Bütün oyunun kontrolleri, rakip sahada yapılan paslar, bu pasların yüzde seksen isabeti. Sağdan soldan gelen pozisyonlar. Bunlar bizim için daha önce de olması gereken şeylerdi. Bu benim ve kulübümüz, takımımız adına sevindirici" dedi.

"Galatasaray’ın kabullenmeme reaksiyonundan çok memnunum"

Trabzonspor'un bütünleşen bir takıma sahip olduğunu belirten Terim, "Ama sonuç itibarı ile yenseydik çok daha iyi olurdu. Ama dediğim gibi Trabzon’da kaybedebilirsiniz. Neticede bütünleşen bir Trabzon’dan bahsediyoruz ama bizim adımıza oyunda beklemediğimiz kayıplar olmasına rağmen mağlup olmadan çıkabildik. 2 sakat oyuncunun çıkması istemediğimiz bir durum. Sonuç olarak kutunun içerisinde olmak ve kutunun içerinde son topa vurmak gerekiyor. Nzonzi'yi ben Donk'un yerine çekip Donk'u Adem’in yanına göndermek istedim. Bir fazla adamla ve çokta kenardan top geldiğine göre hiç olmazsa hava hakimiyeti olan bir adam olarak o da doğru durdu gibi geldi bana. Sonuç itibari ile Galatasaray’ın kabullenmeme reaksiyonundan çok memnunum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
açık