Kaya Çilingiroğlu'na kötü haber!

Kaya Çilingiroğlu'na kötü haber!

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nun şikayeti üzerine "hakaret" suçundan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş hakkında başlatılan soruşturma takipsizlikle sonuçlandı.

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nun A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş hakkında şikayeti üzerine "hakaret" suçundan başlatılan soruşturma takipsizlik kararı ile sonuçlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan takipsizlik kararında, müşteki Kaya Çilingiroğlu'nun avukatı tarafından 19 Ocak'ta Beşiktaş Spor Kulübü'nü çalıştıran A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'in sosyal medya üzerinden müvekkiline karşı hakaret ettiğine dair şikayette bulunduğu anlatıldı.

Takipsizlik kararında, bu kapsamda şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'in, "Hakkımda şikayetçi olan spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nu bir spor kanalında yorum yapan şahıs olarak tanırım. Beşiktaş ile Akhisar Spor arasında geçen bir karşılaşma sonunda spor kanalında şahsıma ve görev yaptığım kulüp olan Beşiktaş Kulübüne yakışmayacak şekilde konuşmalar yaptığını gördüm. Benimle doğrudan ilgisi olmayan şeyleri, sanki benim tarafımdan söylenmiş gibi konuşmalar yaptığını gördüm ve buna üzüldüm." dediği ifade edildi.

İfadesinde, bu konuşmalara karşı cevap niteliğinde, kimseyi kötülemeyen ve aşağılamayan duygu ve düşüncelerini açıkladığını aktaran A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş'in, "Ben doğrudan müştekiyi hedef alarak adını hiç anmadım. Televizyon kanallarında gerçekleri yansıtmayan yorumların yapılması nedeniyle ben eleştiride bulundum. Benim herhangi bir kimseye karşı bir düşmanlığım, bir kinim yoktur. Söylediklerimin hepsi eleştiri mahiyetinde sözlerdir. Suç kastı da bulunmamaktadır." şeklinde savunma yaptığı belirtildi.

Takipsizlik kararında, müşteki spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nun avukatına, beyanı alınması amacıyla getirilmesinin gerektiği, getirilmediği takdirde toplanan delillere göre soruşturmanın sonuçlandırılacağına dair tebligat yapıldığı, ancak Kaya Çilingiroğlu'nun gelmediği için beyanının alınamadığı ifade edildi.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş'in söz konusu konuşmasında kendisinin eleştirilmesi üzerine cevaplar verdiği aktarılan takipsizlik kararında, konuşmasının hiçbir yerinde müştekinin ismini anmadığı, konuşmasındaki ifadelerin de hakaret kastı taşımadığı ve eleştiri mahiyetinde olduğunun altı çizildi. 

Takipsizlik kararında, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş hakkında bu nedenle "sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildiği vurgulandı.

Öte yandan, müşteki spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu'nun avukatı Polat Dilli'nin, takipsizlik kararına yönelik itirazda bulunduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER