Galatasaray'da yeni seçim tarihi açıklandı

Burak Elmas, olağanüstü seçimli genel kurulun 4 Haziran tarihinde, çoğunluk sağlanamaması halinde 11 Haziran tarihinde gerçekleşmesi için karar alacaklarını ifade etti.

SPOR 30.04.2022, 20:29 Koray
Galatasaray'da yeni seçim tarihi açıklandı

Galatasaray Spor Kulübü'nde bugün gerçekleşmesi gereken olağanüstü seçimli genel kurulun mahkemece iptal edilmesinin akabinde üyelerin sert eleştirileriyle karşı karşıya kalan Başkan Elmas, Nef Stadyumu'nda yapılan basın toplantısında konuştu.

"Bu seçim olacak"

Elmas, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında seçime gideceklerini dile getirmesine karşın farklı bir algı oluştuğunu kaydederek, "Dün bir basın toplantısı yapmıştım fakat bugün yeniden yapmam gerekti. Anlatmak istediklerimin tak aksi bir algı oluşturulmaya çalışıldı ve birileri tarafından iyice körüklendi. 26 Mart'taki olağan genel kurulumuzun ardından, Galatasaray'ın önünü açmak ve seçime gitmek için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızı söyledik. Bazıları bunu anlamamakta ısrarcı. Bir kez daha söylüyorum. Bu seçim olacak." şeklinde konuştu. 

"4-11 Haziran tarihlerini yürürlüğe sokacağız"

İdari ibrasızlıkla neticelenen olağan genel kurulun akabinde en erken tarihte seçim kararı aldıklarını aktaran Elmas, şöyle konuştu:

"Bazı davalar oldu. Tüm savunmaları adaylarla birlikte yaptık. 'Bu seçim olmayacak.' diye bir şey demedik. Tüm hukuki teşebbüsleri hepinizin gözleri önünde yaptık. Dün sabah elimize ulaşan mahkeme kararında seçimin iptal edildiği yazıyordu. Bugün seçimin gerçekleştirilebilmesi için mahkemeye başvurduk ve tedbir kararının kaldırılmasını istedik. Adaylar ve divan kurulu 21-28 Mayıs'ı işaret ediyor. Üyelerimiz ise 4-11 Haziran tarihlerini istiyor. Bu tarihlerden birini seçmemiz gerekiyordu. Pazartesi günü karar alacağız ve 4-11 Haziran tarihlerini yürürlüğe sokacağız. Birilerinin yaptığı gibi bu koltuklarda zorla oturmayacağız."

"İsteseydim seçime girerdim"

Başkan Elmas, seçimi engellediğine yönelik iddiaların gerçek olmadığını dile getirdi. 

Yargının Galatasaray için daha evvelki idari ibrasızlıklar ile ilgili verdiği iptal kararlarını anımsatan Burak Elmas, "Seçimi erteletmek gibi bir şey istesem aslında çok basit bir yol vardı. Kendim bizzat idari ibrasızlık için başvuru yapardım. Zaten bu yönde bir Yargıtay kararı var. Sonrasında da seçime girebilirdim. Seçimi temmuz ayına erteleyebilirdim. Bunları yapmadık." dedi. 

"Kulübümüzü kararsız bırakmayız"

Burak Elmas, haziran ayında seçim yapılması halinde futbol takımının transfer faaliyetlerinin ne şekilde yürüyeceğine yönelik soru sorulması üzerine, "Acil olmayan işler yeni yönetimlere kalacak fakat acil olan kararlar varsa kulübümüzü kararsız bırakmayız. Uzun vadeli sayılabilecek kararları bugün almamız söz konusu değil." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu