Comolli'den bomba açıklama! "İstifa kararını Şubat 2019’da almıştım"

Fenerbahçe'nin istifa eden sportif direktörü Damien Comolli, Twitter hesabı üzerinden çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

SPOR 17.01.2020, 20:08
Comolli'den bomba açıklama! "İstifa kararını Şubat 2019’da almıştım"

Fenerbahçe'de Ali Koç'un başkan seçilmesiyle birlikte başlayan yeniden yapılanmanın önemli bir parçası olarak öne çıkan ve sportif direktörlük görevine 12 Haziran 2018'de gelen Damien Comolli, istifasından sonra çok önemli açıklamalarda bulundu.

Şubat ayında istifa etmiş!

Fransız futbol adamı, yaptığı açıklamada “Sevgili Büyük Fenerbahçe ailesi, dün Fenerbahçe ile olan sözleşmemi feshettim. Şubat 2019'da bu kararı verdim ve resmi olarak başkanı o tarihte yazılı olarak bilgilendirdim. Sözleşmemde tanımlandığı gibi 25.02.2019 tarihinde 12 aylık ihbar süremde hizmet vermeye başladım” diyerek Şubat ayında istifasını sunduğunu ve Başkan Ali Koç tarafından kabul edildiğini, 12 aylık müddetinin sonunu beklediğini söyledi.

“O zamandan beri birkaç kez başkana kulüpten ayrılmayı teklif ettim"

Comolli, Fenerbahçe'nin mali kısıtlamalarına rağmen oluşturulabilecek en rekabetçi takım için çaba harcadığını söyledi ve “O zamandan beri birkaç kez başkana kulüpten ayrılmayı teklif ettim ama başarılı olamadım. Bu arada, büyük mali kısıtlarımız dahilinde mümkün olan en rekabetçi ekibi oluşturmaya çalışırken, aynı zamanda uzun vadede çalışarak işime tamamen bağlıydım" diye ekledi.

"Fenerbahçe ve Türk futbolunun yeni bir yönetim anlayışına ve finansal modele ihtiyacı var"

Damien Comolli, Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin yeni bir finansal modele duyduğu ihtiyaç hakkında ise “Fenerbahçe ve Türk futbolunun yeni bir yönetim anlayışına ve finansal modele ihtiyacı var. Durumu değiştirmek için uzun vadeli projeler üzerinde de çalıştım. Başkana 25 Şubat 2020 yerine dün kulüpten ayrılma isteğimi kabul ettiği için teşekkür ederim. Takıma ve bana yöneltilen adil olmayan eleştirilere rağmen, ki yakın zamanda doğru olmadıkları kanıtlandı, Fenerbahçe taraftarları tarafından gösterilen inanılmaz tutkuya hayran kaldım. Fenerbahçe için en iyisini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Emin sabuncu 2 yıl önce
Hadi ordan be, niye bir sene daha bekledin. Şimdi konuşuyorsun.
15
parçalı bulutlu