TRT, Geleceğin İletişimcileri’ni ödüllendirdi!

TRT tarafından 5 yıldır düzenlenen “Geleceğin İletişimcileri Yarışması” nda ödüller sahiplerini buldu. 4 gün boyunca dolu dolu bir söyleşi programının geçtiği etkinliğin ödül töreni, TRT 2’den canlı yayınlandı.

KÜLTÜR-SANAT 21.11.2020, 12:29 22.11.2020, 16:07 Deniz Ali Tatar
TRT, Geleceğin İletişimcileri’ni ödüllendirdi!

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen, genç iletişimcilerle sektörün önde gelen isimlerini buluşturan “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda ödüller, sahiplerini buldu. 76 üniversiteden 790 eserin başvuru yaptığı yarışmada; Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığının yanı sıra bu yılın özelinde “Ev Hayat Dolu” adlı 5 ana kategoride gerçekleşti.


TRT 2’den canlı yayınlanan törende TRT’nin genel Müdür Yardımcısı Mustafa Alcan, iletişimci gençlerin kariyer planlamalarına TRT olarak her zaman destek vermeyi sürdüreceklerini ve yenilenen dünyada gençlerin ülkeye sunacağı katkıları ve enerjiye önem verdiklerini belirtti.
 


 

Ödül töreni izleyicisi bir stüdyoda, TRT 2’den canlı olarak yayınlandı


Ödül kazanan genç iletişimcilere ödülleri ise, salgın koşulları tedbirleri doğrultusunda sosyal mesafe kurallarına uyularak ve seyircisiz bir stüdyoda verildi. 5 ana ve 11 alt kategoride ödüller veren yarışma için 66 kişilik bir jüri ekibi oluşturulmuştu. Yarışma hakkında daha detaylı bilgi ise trtgeleceginiletisimcileri.com web sitesinden ulaşılabiliyor.
Yarışmanın kazananları ise, şu şekilde belirlendi:

RADYO YAYINCILIĞI / Radyo Programı kategorisi
Birinci:        PSİKOHAFIZA        (Hülya YILMAZ-Funda MACİT / Selçuk Üniversitesi)
İkinci:         Bugün Günlerden    (Döne DELİKTAŞ- Elif ERDEM    / Selçuk Üniversitesi)
Üçüncü:     Senin Hikayen    (Ömer Faruk ŞENASLAN / Selçuk Üniversitesi)
    
RADYO YAYINCILIĞI / Radyo Drama kategorisi
Birinci:        Zamane Çocukları     (Hilal ERKAN / Çukurova Üniversitesi)
İkinci:         Koparılan Çiçekler     (Şule Nur Yazar- Utku Can EROĞLU / Ondokuz Mayıs Üniversitesi)
Üçüncü:     Yalnız Kadınlar Sokağı Fotoğrafçısı      (Deniz ZEYBEK - Aysel KIRILMAZ  / İstanbul Üniversitesi)

RADYO YAYINCILIĞI / Radyo Belgeseli kategorisi
Birinci:        Köklere Dönüş    (Sevim Can ERDAL / Selçuk Üniversitesi)
İkinci:        Kültürlerin Armonisi: Sentez Müzik     (Saffethan BALCI-Göksu KANDEMİR / Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi)
Üçüncü:     Azerbaycandan Türkiyeye: Bir Milletin Sanat Cahangiri    (Nijat MAMMADOV / Mersin Üniversitesi)

TELEVİZYON YAYINCILIĞI  / Televizyon Programı kategorisi
Birinci:        Sanatomi         (Merve Sinem AKKUŞ- Selin ŞAHİN / Erciyes Üniversitesi)
İkinci:        Kara Tahta         (Hazal ÖZDEMİR / İstanbul Üniversitesi)
Üçüncü:     E-Spor             (Mert MUTLU- Efe Can AKTAŞLI- Mehmet Emin YÜCEL / Gümüşhane Üniversitesi)

TELEVİZYON YAYINCILIĞI  / Kısa Film kategorisi
Birinci:        Dönüşüm-Inversion        (İsmail KURT / Hasan Kalyoncu Üniversitesi)
İkinci:        Yukarı                 (Gürkan ADIM-Emre KUZUTIRNAK-Avni AFACAN / İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi)
Üçüncü:    Ne Olmuş         ( Feyza KANİ - Mohamed Vard ATİK - Yasser KOSBA / Ondokuz Mayıs Üniversitesi)


TELEVİZYON YAYINCILIĞI  / Belgesel Film kategorisi
Birinci:        Kayak Yol                   (Gulnara AYTMAMATOVA / Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi)
İkinci:        Emanet Yurt                 (Amanat RAHMANOVA / Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi)
Üçüncü:     Dokuzdan Sonra İkiz        (Lunara CEENBEKOVA / Kırgızistan- Türkiye Manas Üniversitesi

HABER YAYINCILIĞI  / Televizyon Haberi kategorisi
Birinci:        Görünmez Kahramanlar       (Müjdat DEMİR / Düzce Üniversitesi)
İkinci:         Bir Parça ''Mikail''              Şükrü AYAZ- Muhammed TAŞ- Nezir SÜTÇÜ / Fırat Üniversitesi)
Üçüncü:     Geri Dönüşüm Atölyesi     (Barış YÜCE- Şahin DEMİR- Yare SARIKAYA / Süleyman Demirel Üniversitesi)

HABER YAYINCILIĞI /     İnternet Haberi kategorisi
Birinci:        Dünyanın "Engin" Hayranları, Türkiye'nin "Akyürek"li Elçileri  (Zafer YILMAZ       / Hacettepe Üniversitesi)

İkinci:         Uzmanlar Çevrim İçi Çocuk İstismarına Dikkat Çekiyor  (Dilber DURAL- Ece İNCİ / Üsküdar Üniversitesi)
Üçüncü:     Meskenin Trafiği Yaşar'a Emanet         (Azize Zehra YILDIRIM / Selçuk Üniversitesi)


İNTERNET YAYINCILIĞI  /  İnternet Sitesi kategorisi
Birinci:        Güneşten Haber Var    (Zeynep ŞAHİN- Nilay SOYSEV- Rozerin ÖZBAY / Üsküdar Üniversitesi)
İkinci:         Doğrulayanlar      (Yasin Muhammet YAVUZ  / Atatürk Üniversitesi)
Üçüncü:     Medrese                (Murat Ahmet DÖNMEZ- Muzaffer KILCI / İstanbul Medipol Üniversitesi)

İNTERNET YAYINCILIĞI  / Sosyal Medya Projesi kategorisi
Birinci:        Kekele TV                 (Seda FIRIN- Mustafa AKINCI- Ecem Burcu GÜZEL / Gümüşhane Üniversitesi)
İkinci:         Bir Şey Daha                      (Zafer YILMAZ- Beyza ZEYBEK- Büşra AKKUŞ / Hacettepe Üniversitesi)
Üçüncü:     Dijital Türk                          (Merve BÜBER- Yasin ÖZKAN  / Erciyes Üniversitesi)

EV HAYAT DOLU kategorisi
Birinci:        Sevgilim Hayat           (Ömer DİŞBUDAK / İstanbul Kültür Üniversitesi)
İkinci:         Virüsten Yoksun        (Belgin ÇETİN / Yeni Yüzyıl Üniversitesi)

Üçüncü:     Evde Kal (Rap Müzik-Klip)     (Şahin TARLABÖLEN- Nazmiye AKSAYA- Mutlu VEZİROĞLU / Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi)
        

Yorumlar (0)
1
kapalı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Başakşehir 10 14
8. Karagümrük 9 13
9. Konyaspor 9 12
10. Rizespor 9 12
11. Malatyaspor 9 12
12. Hatayspor 7 12
13. Trabzonspor 10 12
14. Göztepe 8 11
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 8 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 8 7
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. West Bromwich 10 6
18. Burnley 9 5
19. Fulham 9 4
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7