Tunceli'de çatışma: 2 şehit

Tunceli kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 asker şehit düştü, 2 asker de yaralandı.

Tunceli'de çatışma: 2 şehit

Tunceli kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında meydana gelen çatışmada 2 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, kentin kırsalında terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyonlara devam eden güvenlik güçleri, bir grup teröristle akşam saatlerinde temas sağladı.

Teröristlere yönelik operasyon devam ediyor

Güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık verdi. Bunun üzerine çıkan çatışmada 4 asker yaralandı.

Yaralı askerler, bölgeye sevk edilen askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesine gönderildi.

Yapılan müdahalelere rağmen yaralı askerlerden 2'si şehit oldu.

Bölgede teröristlere yönelik operasyonun devam ettiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 08:52

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER